Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kb. mennyi idő megtanulni...

Kb. mennyi idő megtanulni normálisan vezetni, ha már van autó?

Figyelt kérdés

Én 1 hónapja vezetek, de még előfordulnak ilyen bakik, hogy kihajtok véletlen mikor nem kéne, meg üresbe rakom véletlen, meg ilyenek. Néha le is fulladok véletlen, bár az ritka. Mennyi idő megtanulni normálisna vezetni?

Városba pl nem is mertem még menni


2021. nov. 24. 07:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Több okból is ezt nehéz megmondani.

Egyrész nem mindenki egyenvezető. Valakinek több, másnak kevesebb idő/km elég.

Másrészt még 21 év és kb 600.000 km balesetmentes vezetés és vezetéstechnikai tréningek után is tudok néha figyelmetlen lenni és nem merném kijelenteni, hogy "én aztán hú de jól vezetek". Míg egy kezdő vezető is lehet nagyon koncentrált és szabályos közlekedésre alkalmas.

2021. nov. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát lehet hogy nem tetszik ez amit írok, de nagyon sok idő amire megtanul az ember jól vezetni.

De a legtöbb ember azt hiszi hogy ha kijár a tescoba és a munkahelyre hónapok óta akkor már ő milyen jól vezet.

Pedig ez még messze van tőle.

2021. nov. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

"Most olyat hibáztam, hogy nagyon fékeznie se kellett az illetőnek, mégis rámdudált"

Itt te nem hibáztál, ő meg egy köcsög volt. Úgy szól a szabály, hogy "Azt a jármûvet, amelynek elsõbbsége van, az

elsõbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására." Tehát enyhe lassításra kényszerítheted, az még belefér, hogy kimész elé, és neki el kell vennie a gázt.

2021. nov. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

En tobbet vezetek varosban,napi szinten.

Ilyen,hogy kimegyek amikor nem kene nme volt soha.elem epp a napokban gurult be a korforgalomba egy teherauto,szerintem takarasban voltam neki,mert epp arra egy masik teherauto ment ki a korforgobol.en pedig besurrantam aztan lattam a kozeledot es megerzesbol levettem a labam a gazrol,igy is satuznom kellett es eppencsak megalltam.intett is,hogy bocsi.

Gyalogos is lepett mar le elem hajnalban,sotetben,nem zebran.az is satus volt.lampanal indultam mert nekem zold lett,szembol pedig az egyenes savbol bekanyart elem egy normalatlan(en kis ivben jobbra kanyarodtam,szembol az egyenesnek volt zold,balra kanyarodo piros volt).ezt is megusztuk.

Varosban nagyon sok dolog tortenhet veled.erdemes ott is gyakorolnod.

3 honapja vezetek,es ezek csak a nagyobb dolgok voltak amiket leirtam.

Elso heten en is lefulladtam parszor,de ezen nem kell fennakadni.ujrainditod es kesz.felrevaltasnal sem dol ossze a vilag,eszreveszed,korrigalsz es mesz tovabb.

2021. nov. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát enyhe lassításra kényszerítheted, az még belefér, hogy kimész elé, és neki el kell vennie a gázt."


Az a baj, hogy ezt nem lehet elmagyarázni az átlag balkáni magyarnak, aki szerint soha semmilyen körülmények között nem kényszerítheted őt (az amúgy szabálytalanul megválasztott) sebessége megváltoztatására.

2021. nov. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem mindig lövöm be jól, hogy indulhatok vagy sem. Néha beengedek olyat, aki előtt befértem volna. Mulhat a fáradtságon is. Most pl épphogy megláttam az illetőt, de én már elindultam szal nem birtam megállni meg visszatolatni, inkább gyorsan kimentem. Láttam hogy nem kellett nagyot fékeznie de azért dühből dudálgatott meg elkezdett menni 70el. Sztem ez csak a reggel átka volt. Sokan morcosak.
2021. nov. 24. 11:54
 17/18 anonim ***** válasza:
A vezetésnek pont az a lényege hogy nem csinálhatsz ilyen "véletlen" dolgokat. mert az azt jelenti nem tudod kezelni sem a gépet.
2021. nov. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Senki nem beszelt a kezeleseol
2021. nov. 24. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!