Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata sebváltós autón...

Automata sebváltós autón érdemes-e elkezdenem vezetni tanulni, ha a későbbiekben elektromos autót szeretnék majd vezetni?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy az elektromos autókban nincs sebváltó és kuplung, bár ez nem tudom, mennyire van így, de ha igen, akkor gondolom automata sebváltós kocsin javasolt megtanulni vezetni.

2021. nov. 8. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kézi váltóson érdemes megtanulni, arról könnyű átszokni bármire.


Automatán csak akkor, ha 100% biztos vagy benne, hogy soha életedben nem kell majd kéziváltósat vezetned.

2021. nov. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, ha SOHA nem akarsz kézi váltós autót vezetni, akkor tanulj meg automatán. Mert ha automatán tanulsz, akkor az bekerül a jogosítványodba és kézi váltós autót nem vezethetsz majd. Szerintem érdemesebb kézi váltós autón tanulni, mert sosem lehet tudni, hogy nem-e lesz rá egyszer szükséged. Lehet, hogy soha, de ártani nem árt. Inkább legyen és ne kelljen, mint kelljen és ne legyen. Ha már jogosítványt csináltatsz, akkor csináld rendesen.


De amúgy igaz, az elektromos autókban valóban nincsen váltó, kezelni pedig ugyanúgy kell, mint egy automata váltós autót. Ha neked csak az elektromos autó számít, akkor elég automata váltós autóval tanulni.

2021. nov. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kézi váltóson tanulj. Nincs értelme lekorlátozni magad.
2021. nov. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elektromos autókban nincs kuplung, váltó is csak néhányban van (pl. Porsche Taycan), de az is automata.

A lényeg, hogy se az automatákban, se az elektromosokban nem kell se kuplungot rugdalni, se botot ráncigálni.

2021. nov. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt javaslom hogy kézi váltóson tanulj. Bármikor hozhatja úgy az élet hogy kézi váltós autót kell vezetned.
2021. nov. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az elektromos autók ugyanúgy működnek mint az automata váltósak. Nincs bennük kuplung és 1-2-3-4-5-R váltó. Csak gáz, fék és P-R-N-D váltó mint az automata váltós autókban.


Automata váltós jogosítvánnyal elektromos autót is tudsz vezetni.

2021. nov. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Kérdés a mikor.


Mert elektromos autód lehet csak 10 év múlva lesz, addig meg kézi váltóssal elvezetsz 200 ezer km-t.

2021. nov. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%
Én is kézi váltóson tanulnék, korai még a robbanómotoros autókat temetni.
2021. nov. 10. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van, egyet értek veletek. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2021. nov. 10. 12:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!