Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli gumikat fel lehet tetetni...

Téli gumikat fel lehet tetetni ugyanarra a könnyűfém felnire, amin most a nyári gumik vannak?

Figyelt kérdés

2021. nov. 2. 17:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#10 gondolom az acélszálról még nem hallottál benne ugye?

amúgy a 18-as peres gumikat kifejezetten szeretik a gumisok szerelgetni mert amúgy simán el is tud szakadni..



Amúgy meg olyat meg ki hallott hogy egy autóhoz legyen 2 felnigarnitúra is? :D :D

2021. nov. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Igen, sőt, lehetne 3 felnigarnitúra is. Vagy 4. Amúgy képzeld, volt 18as felnim, amit imádtam, és télen is azzal akartam járni, évekig azon volt cserélve a téli-nyári gumi.
2021. nov. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

“ Igen, sőt, lehetne 3 felnigarnitúra is. Vagy 4. ”


Az ilyen nem értem miért nem vesz 4 évszakost.


Nekem egyszer kellett cserélnem, mert 1 felni garnitúrám volt, olyan nyolcast húztak az egyik fél éves téligumim peremébe, hogy azt hittem ki is lehet dobni. (Nem kínai volt) Hozzájuk vittem vissza az új felnikre felrakatni, szentségeltek is rendesen mire sikerült nekik, mert kifújt, és nem tudott akkora nyomás kialakulni, hogy bepattintsa.

2021. nov. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Céges autókon egy felni szett van évente kétszer gumizzák át, köszönik jól vannak. Saját autóm gyári felnijét szénné padkázta már az előző tulaj, nekem azon vannak a téligumik. Ronda persze, de nem porladt el a felni tőle.

Szóval nyugodtan felrakathatod az alufelnire a téli gumit és cseréltetheted évente kétszer, semmi baja nem lesz tőle.

2021. nov. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Céges autókon senkit nem érdekel semmi, amíg, nem lyukas, nem zörög, ráz, és még átmegy műszakin.

Ja, és tisztességes cég 3 év után leveti ezeket a gumikat, amit átlag gyakoris felhasználó megvesz jó állapotú használtként.


Egyik ismerősömnek is ez volt a mániája, mert ő okos, es van egy “profi” gumisa, aki tudja melyik a jó használt. 2 hét után rázott a gumi. Tett fel neki másikat. Nem sokkal utána megint. Csütörtökön tett fel megint egyet, szombaton pest felé már surrogott megint.

Na itt lett elege a használtgumiból és a húzkodásból.


Persze, nyilván sokat kibír.

Pl. az autó rugózását arra találták ki, hogy ha kátyúba mész, akkor ne üssön szét mindent. Ettől még értelmes ember kikerülj a kátyút.

2021. nov. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15: Nálunk 4-5 évente cserélik a céges kocsikat, bőven 200k futás felett. Elhiheted, hogy mindegyiken normális gumik vannak, többel is járok alkalmanként. Attól, hogy a te haverodat átveri a gumisa, még nem a cégautók lesznek a hibásak


#14

2021. nov. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

16 senki sem mondta, hogy hibás bárki. Nem hinném, hogy egyébként átverné. Te vernél valakit úgy át, hogy szinte hetente ott áll nálad, és te kénytelen vagy kicserélni neki? (Legalábbis ha nem akarod, hogy híre menjen, és még jövőre is meg akarsz élni, akkor ezt teszed, mielőtt jössz azzal hogy nincs garancia)


Korábban írtam, hogy nekem is az 1 szezont futott téligumit sikerült annyira megtépni, hogy azt hittük, kuka. Én akkor döntöttem úgy, hogy új felnire tetetem, és akkor jön le róla, amikor kuka.


Egyébként min. 80 euró egy átlag gumicsere. 100-ért meg veszek egy garnitúra lemezfelnit ebayen.


Akkor legyen 180 euró az első telem.

Utána már csak cserélgetni kell.


Ha húzkodtatom, akkor évente 2x80 euró, tehát a második telemnél már 240-nél járok.


Tegyük fel, beteg vagyok, lusta vagyok, nagy a potrohom én nem bírok lehajolni, és csináltatom a kerekek átcsavarozását 20 euróért.

Akkor az első 3 csere ráfizetés, utána pedig egyre olcsóbb.


Ezt kell eldönteni, aki másfél évente cserélgeti az autót annak nem éri meg, meg annak akinek nincs 180 eurója egyben lemezfelnire.

2021. nov. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!