Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miben különbözik az első és...

Miben különbözik az első és hátsó meghajtású autók?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb ez első vagy a hátsó meghajtású autók és mi a különbség a kettő között?
2010. szept. 3. 13:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

a különbség az, hogy az első tengely vagy a hátsó tengely van meghajtva.

közutakra az ek meghajtású a jobb, mivel a motor többnyire a kocsi elejében van, és ek meghajtás esetén a motor súlya szorítja le a kerekeket, tehát nehezebben pörögnek ki, csúsznak meg.

2010. szept. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jártál már "köutakon" egy rendesen BMW-vel? :) Kedves előző
2010. szept. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A hátsónak az az előnye, hogy jobban tud gyorsulni, mert a kerék nehezebben pörög ki (alacsony sebességeknél legalábbis, magas fokozatokban már a motor a gyenge pont), az elsőnek meg az, hogy sokkal jóindulatúbban viselkedik kanyarokban, havas úton, kevésbé hajlamos a sodródásra, farolásra.
2010. szept. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

az elsőkerékhajtású autók az elejüket tolják a kanyar külső íve felé (alulkormányozottság), a hátsókerékhajtásúak meg a seggüket (túlkormányozottság)


vasárnapi, kalapos vezetőnek az alulkormányozottság kevésbé ijesztő, ezért elítéli a hátsókerekes autókat.


egyébként hátsókerékhajtás előnye:

-gyorsításkor a kocsi súlya a hátsó tengelyre nehezedik, sokkal kevésbé valószínű, hogy elpörög

-az első kerekek feladata csak a kormányzás, semmi más. nincs rajtuk hajtási befolyás. aki vezetett már 200 lóerő körüli elsőkerékhajtású autót, az tudja miről beszélek.


elsőkerékhajtás előnye:

-olcsóbb előállítani

-télen kezesebb, mint a hátsókerekes

2010. szept. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolsónak.Én zsigulis vagyok elég régóta.Vezettem már elsőkerekest és hátsót is egyaránt,több tipust is.Jobban szeretem ha a hátulja csúszik,ugyanis ellenkormányzással keresztben még be lehet venni a kanyart,de ha az elejét tolja akkor már cinkesebb a dolog.Igazából nem lehet éles határvonalat húzni a kettő között,hiszen ami az egyiknek előnye,az a másiknak hátránya.Fordítva is ugyan így igaz rájuk.Ráérzés és vezetési stílus kérdése,hogy kinek melyik a jobb.

Én csak azt tudom mondani,hogy mielőtt valaki a végleges autója mellett döntene,előbb próbálja ki mindkét fajtát.Olcsó autókkal pl,egy lada és egy öreg opel mondjuk.Ha megvolt az első tél,akkor már könnyebben dönt az ember. :)

2010. szept. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ok, Köszön mindenkinek a válaszát!
2010. szept. 3. 15:26
 7/11 anonim ***** válasza:
de a legjobb, ha az összes kerék hajt, ezért járok Audi A4 quattroval :)
2010. szept. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja!A hóba van előnye, amúgy meg csak hátránya...
2010. szept. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
mi van? csak hátránya, te meg vagy huzatva??? csak előnye van!
2010. szept. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

magyarországon nincs olyan közút, ahol télen szükség lenne az összkerékhajtásra, lehetetlen lenne elvergődni 2kerékhajtással.


ettől függetlenül tapasztalatlan vezetőknek ajánlom én is.

2010. szept. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!