Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha szándékosan csökkentenénk...

Ha szándékosan csökkentenénk a benzin vásárlásat 4-5 napra (pl. átlagban felére csökkene), egyből befolyásolná az üzemanyag árát?

Figyelt kérdés

2021. okt. 23. 07:14
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Semmit nem jelentene, esetleg ha pár hónapig nem tankolna senki.
2021. okt. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Nem. Az üzemanyagárat nem a kereslet határozza meg, hanem a nyersanyag ára, előállítása és költségei.
2021. okt. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Azzal nem érne el senki változást, ha heti 5 nap járna csak a kútra, a fogyasztása ugyanannyi maradna
2021. okt. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom rémlik valami a covid berobbanásakor, mennyi lett az üzemanyagár. Tankoltam 230-ért asszem.

A fokozott kereslet mindig árfelhajtó hatású.

2021. okt. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Egyébként mikor 300 Ft volt az üzemanyag akkor mondtam is, hogy meg lesz még ennek a böjtje.

Na tessék most lehet 530-ért tankolni.

Az a legnagyobb baj, hogy ha drága az üzemanyag az begyűrűzik a termékek árába is. Drágul a tej, kenyér stb 20-25%-ot.

De utána hiába lesz olcsóbb az üzemanyag, nem csökkentik a termékek árát.

2021. okt. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
5-ös jól látod!
2021. okt. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Egyébként mikor 300 Ft volt az üzemanyag akkor mondtam is, hogy meg lesz még ennek a böjtje."


Nincs ennek semmilyen böjtje. Ha a covid előtti évek tendenciái változatlanul folytatódnak, akkor is kb. ugyanennyi lenne most az üzemanyag. Nem a covid és a kezdeti árcsökkenés miatt lett most drága, egyébként is ennyi lenne.

2021. nov. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!