Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most ezt a e-bike támogatást...

Most ezt a e-bike támogatást komolyan gondolja a kormány?

Figyelt kérdés

úgy értem, hogy 90 ezer, vagy 150 ezer a támogatás, de MAX az ár fele


ezek szerint tényleg van 180 vagy 300 ezer forintos e-bike magyarországi forgalomban? Vagy csak a szándékot kell értékelni, hogy ők AKÁR még a felét is kifizetnék?


Több kereskedő is árul kinai bicikliket, amikkel még talán ki lehetne maxolni a keretet, de mivel a világpiaci árhoz képest sokkal drágábban adják, igy szerintem nem sok hülye van, aki náluk veszi meg...


Meg igazából kinaiból is csak a legolcsóbbakat szoktam látni budapest, szóval még az is különbséget tesz, hogy 220 ezer vagy 180 ezer az ár. És inkább megveszik a 16 colos kis VICC kerékpárokat, csak mert valamennyivel olcsóbb.


a praktikalitás szerintem 20 colnál kezdődik (aka bmx méret)


De amikor 600...1000 ezer forintos biciklikből jön le az a 150 ezer....hát nem is tudom.


2021. okt. 3. 12:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

#1-es:Beírtam a Google-ba, hogy "elektromos bicikli"


Atlag 200 ezer forint.

Igazad van drága barátom, csakhogy:1: Ezekkel a biciklikkel nem lehet normálisan biciklizni.2: ezek a biciklik általában nincsenek benne a támogatott kategóriában.

2021. okt. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
69%

"úgy értem, hogy 90 ezer, vagy 150 ezer a támogatás, de MAX az ár fele

ezek szerint tényleg van 180 vagy 300 ezer forintos e-bike magyarországi forgalomban?"


Most akkor mi is a háborgás oka? Senki nem állította hogy kizárólag 180e vagy 300e-ért vehetsz ilyet. Vehetsz 1 millióért is, de akkor is csak 180e vagy 300e-t kapsz vissza. Teljesen világosan le van írva. Csak értelmezni kell.

2021. okt. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
91%
...mármint 90e, 150e-t.
2021. okt. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

ja csak érted, az "átlag" ember, illetve a MAGYAR nép kollektiv tudata csak annyit tud megérteni hogy "háááá a fele INGYEN VAN"


ugyanezt csinálták a napelemes pályázattal is, ott is csak annyit fogott fel a paraszt belőle hogy A FELE INGYEN VAN és ez terjedt szét szájhagyomány utján, pedig nem volt bonyolult a matematikai háttere a támogatásnak, de sajnos az "átlag" embernek az is sok.


tudjátok...az emberbe az van beépitve, hogy "1, 2, sok"....kb ezzel a számelmélettel élt le az emberi faj az ideje 90%-át, és bőven jó volt.


AZ a nagy helyzet, hogy aki 1 millió körül vesz elektromos kerékpárt az valószinüleg tele van pénzzel és nem fogja magát 150 ezres támogatásért túráztatni egy pályázati eljárásban, mivel eleve meg tud venni egy ilyen drága kerékpárt SZABADIDŐS tevékenységhez.

2021. okt. 3. 14:20
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Fel kell fogni, hogy nincs ingyen semmi.

A 700e-1M elektromos bicajnak csak az ÁFA-ja bőven több, mint a támogatás maximuma.

Aki ennyiért vesz bicajt, az általában pont azert teheti meg, mert észnél van, mikor pénzről van szó, biztos lehetsz benne, hogy ők mind ki fogják használni a 150e támogatást.

2021. okt. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
berki krisztian is TUTTTTTI kihasznalta
2021. okt. 3. 14:53
 17/26 Vortrex ***** válasza:
37%

Én már ott nem értem, hogy mért kell támogatást adni az elektromos biciklikre? Nem egy környezet tudatos döntés.


Továbbá azt se értem, hogy mi a fennakadás tárgya? Hogy kevés a támogatás? Te kis hálátlan.


Állami támogatást különben is az kap, aki önerőből képes kifizetni valamit. Azt lehet később számlával igazolva visszaigényelni. Erre azért van szükség, hogy az emberek ne vállalják túl magukat drága dolgokkal, és persze kevesebb támogatást kelljen adni, de valamilyen szinten érthető, különben pénz osztásnak hívnák, nem támogatásnak.

2021. okt. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

ezek a nesze semmi palyazatok azert vannak h kampanyban be lehessen dobni h mennyi tamogatast adnak


kerdes h milyen megkotessel, de mivel ez mar logikus resze lenne a dolognak igy SENKIT sem erdekel csak az erzelmi reakcio amit kivaltanak a tenyek.


en csinaltattam kozponti futest palyazati tamogatassal es nem volt egyszeru, egy atlagos kepessegu ember sztem leszopja magat vagy rosszul jar a vegen összességeben mire a vegere jut

2021. okt. 3. 16:49
 19/26 A kérdező kommentje:

elektromos biciklit meg mar akkor vettem amikor meg hirbe se volt h ez meno


mindig kb 2-3 evvel hamarabb tudom le ezeket a felkapott dolgokat mint az atlag.


sajnos minden csak akkor terjed el amikor mar "eleg olcso"


ertsd: eleinte 10%al dragabb mint amennyit gondolnanak adni erte az emberek, es ezert mar nem veszik meg es feleslegesnek tartjak,de amikor mar sikerul meghypeolni valamit akkor meg irracionalis penzeket is odaadnak erte (lasd airpods, es tarsai, mobilnet, elofizeteses szolgaltatasok stb)

2021. okt. 3. 16:52
 20/26 anonim ***** válasza:

"ezek szerint tényleg van 180 vagy 300 ezer forintos e-bike magyarországi forgalomban? - láthatod, hogy igen, van"


És ezek pont azok a vigorshopos kínai szarok, amiket minél messzebb kell elkerülni.

2021. dec. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!