Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért rakják bele az emberek...

Miért rakják bele az emberek utólag a LED vagy xenont a sima lámpákba? És miért nem érdekli a rendőröket?

Figyelt kérdés

Szét vakítja az embert..

Legalább projektoros lámpába próbálná meg... Nem reflektorosba...


Két autóm van, a halogén projektorosoba próbáltam a ledet, abba sem világított szépen!! Nem vakító, de én sem látok!(Osram volt)

Xenon még elmegy projektoros lámpába, csak ami bele megy h1 v H7 az fényerő szempontból közel sincs a valódi hoz, épp hozzá a halogén szintet..

Csak én ahogy rájöttem hogy fos, dobtam is ki... Meg nem mentem vele forgalomba még nem tudom milyen..


2021. szept. 27. 05:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
56%

Ez költői kérdés volt? Elvégre te is megtetted. Miért tettél a halongénos autódba ledet meg xenont? Na, ugyanazért teszi más is. Nálad nem vált be a fényerő, de ennek több oka lehet.

Tévedsz, jár érte büntetés és műszakin is bukó.

2021. szept. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Megtettem, kipróbáltam a határban a gyári meg ezeket. Szar volt mind


Sem forgalomban nem voltam vele, sem pedig műszakin.

Mert kb kiderült egyböl H szar.

Új lámpatestekbe raktam bele.

A LED a oldalra szórta a fényt,

A xenonnak pedig volt két fekete csík, ahol van az izzónak a elektromos része.

😊

Azon kívül H tanuló pénz megvolt 39e Ft semmi más kárt nem okoztam.

2021. szept. 27. 09:44
 13/16 anonim ***** válasza:
52%
Volt utólagos xenon egy régebbi autómban. Azért tettem bele, mert sokkal jobban látni vele. Mondjuk az is hozzátartozik, hogy az autónak komoly projektoros lámpatestje van, amivel a vetített kép tökéletes volt, pont olyan mint halogénnel. Mivel be volt állítva, nem vakított, soha nem villogtak rám. Aztán amikor elkezdtek baszakodni a vizsgán, kiszedtem, amúgy is hobbiautó lett belőle, a hétköznapokban nem használom. Ledest nem próbáltam, állítólag az nem jó mert nem ott világít ahol a halogén izzószálja lenne ezért pontatlan a vetített kép. Biztos abból is van jobb, csak mindenki a olcsó gagyit veszi.
2021. szept. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem erre a kérdésre logikus a válasz: mert mindenki szeretne jól látni az utakon. Viszont van aki nem tud, vagy nem szeretne emiatt autót cserélni. Újonnan rendelésnél meg általában a fényszóró az egyik, amin előszeretettem spórolnak az emberek.

Így marad az otthoni, házilagos, sufni megoldás: utólagos tákolások. Csakhogy a szintszabályozóhoz, mosóhoz sok mindent kell beépíteni/cserélni, ami nem két fillér, még bontott donor alkatrészekből sem. Sok esetben bonyolultabb is a dolog a sima "plug&play" megoldásnál. Így inkább "szamócáznak" rá a költséghatékonyság érdekében. Nem érdekli, hogy a másiknak kifolyik a szeme.

Hogy a rendőrök hogy állnak hozzá azt nem tudom, nincs saját tapasztalatom. Jelenleg két autóm van. Mind a kettőben gyári a fényszóró. Az egyikben kanyarkövetéses adaptív bixenon, a másik led-mátrixos. Soha senki nem kötött még bele. Se közúti ellenőrzésen, se műszaki vizsgán. Igaz szembe villogni se szoktak általában.

2021. szept. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Wadmalac ***** válasza:

Ha a xenonos égőnek vagy a ledesnek a fényforrása pontosan oda kerül, ahol a halogén-izzóé volt, pontosan ugyanúgy jól világítana, mint a gyári, sőt jobban, miközben nem vakítana jobban.

Csak ezt valahogy mocskos kevés gyártónak sikerül összehozni.

Az aliexpresses kínaiak közül vagy egy sem ilyen, vagy véletlenül százból egy.

Éppenséggel vannak borsos árú verziók, amik hozzák a szintet, ahogy illik, csak itt Európában ezek is illegálisak.


És nem szarják le a rendőrök. legfeljebb nem szúrják ki azonnal, lévén ma már halogénban is lehet xenonosan, ledesen kékes fényű halogéneket is kapni, ami legális.


Igazándiból szerintem nem feltétlenül mennek bele a macerába, hogy kiszedessék az autóssal, megnézni, hogy halogén-e, ami elsőre gyanúsnak tűnik.


Amúgy kínai ledessel én is próbálkoztam, vettem, betettem, botrányosan szórt összevissza.

Eljátszottam az égő foglalatával, előre-hátra módosítva a pozíciót és el tudtam érni, hogy tökéletesen lehozza a szabványos szórásképet, amit a halogén is nyújtott.

És itt derült ki a turpisság, hogy hiába vakít szemből belenézve, ha xar helyen van, a megfelelő helyre téve nem csak nem vakít, de a valós fényereje KISEBB a halogénesnél. Szarabb a látótávja. A fehér fényétől jobbnak tűnik, de valójában távolra gyengébbet produkált.


Ennek megfelelően a ház előtti próbálgatás után ki is vettem, métert nem gurultam vele.


Mondom, vannak jobbak, erősebb fényűek, típushoz igazítva, belőtt fókuszponttal, jó drágán és itt azok sem legálisak.

2021. szept. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nekem még az E36 kabrió hobbiautómon jött az ötlet hogy ezt kipróbáljam pár éve.


Ahhoz ugyebár volt lámpamosó gyárilag, kapott olyan bajuszlécet és bekötöttem azt is, meg kapott xenon szettet. Sokkal-sokkal jobban láttam mint addig bármikor a sima projektorossal. Nem is volt vakító, ha nem a legmagasabbra állítottam.


Viszont ez nem 2 forint volt, nem az olcsó kínai fost vettem izzóból sem, xenon HID trafóból sem.


A rendőrnek fel sem tűnt közúti ellenőrzéskor, de műszakira azért ki kellett venni.

2021. szept. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!