Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Balesetveszélyes céges autót...

Kankalin kérdése:

Balesetveszélyes céges autót adtak, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Férjem "új" céges kocsit kapott... nem működik az index, hiába tartja egyenesen a kormányt az autó önálló életet él, a fék alig fog, ha becsapja az ajtót majd kiszakad a hátsó ablak helyén lévő lemez...

Miutánt ment egy kört e csodajárgánnyal /csoda, hogy eddig mindenki kiszállt élve belőle/ szólt, hogy ez az autó nem igazán alkalmas a célra. Tudják. Igen, ezt is, ezt is, jah, hát ez régi baja... nincs pénz...

Milyen jogszabály vagy törvény vonatkozik ilyen esetekre? Köteles a munkavállaló egy ilyen állapotú autóval járkálni?


2010. aug. 31. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
gondolom nem köteles, járhat saját autóval is. ha meg a jármű átment a műszakin, akkor nem szabadna balesetveszélyesnek lennie.
2010. aug. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ,ha a férjed meg szeretné tartani az állását akkor inkább ne erőlködjön.Sajnos nem sok esély van arra ,hogy jobb autót kapjon.Reménykedj ,hogy mindig hazaér épségben.
2010. aug. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Örüljön hogy kapott.

Apám saját kocsival jár pedig már 15 éve egy cégnél dolgozik és benzinpénzt se mindig kap.

2010. aug. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire ért hozzá a férjed, de amit otthon meg bír csinálni, kis pénzből a kocsin, azt érdemes lenne, tudom, hogy nem az ő feladata, de mivel ő jár vele, ezért érdemes.

Csak ne járjon úgy, mint szegény motoros rendőr...

2010. aug. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Köteles a munkavállaló??

Minden civil köteles indulás előtt meggyőződni a jármű forgalomra alkalmasságáról.

Elindulás után már mindenért egy személyben ő felelős.


Persze megértem a szorult helyzetet, ha kifogásokat emel gyorsan találnak helyette olyat, aki vállalja a kockázatokat.

2010. aug. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

köc sög ge ci multik

haver a metronal(kecskemet) dolgozik 2 éve valami fejes ott

a férfiak ford mondeót

a nők fiat grande puntot kaptak

VADI ÚJAKAT

vállalati autónak...

2010. okt. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!