Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gáz, kuplung emelkedőn?

Gáz, kuplung emelkedőn?

Figyelt kérdés

Tanulóvezető vagyok, 30 órán már túl és hamarosan vizsgázok, van azonban egy kis problémám. Nekem úgy tanította az oktatóm, hogy elindulásnál kis gázadás és utána engedem fel a kuplungot. Ezzel nem volt baj addig, amíg egyszer pirosnál egy emelkedőn kellett megállnom, mögöttem is várakoztak. Elindultam, fék felenged és bármilyen gyorsan is nyúltam a gázadásra majd utána a kuplung felengedésére, gurult annyit hátra a kocsi, hogy a mögöttem lévőt majdnem kellemesen megcsókoltam. Az oktatóm annyit mondott hogy gyorsabban kell nyomni a gázt, de úgy éreztem ennél nem tudtam volna gyorsabban. Hogyan érdemes ilyenkor csinálni?

19 L



2021. aug. 28. 18:37
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
91%

Amikor vezetni tanultam -jó régen volt- sokat néztem pl. a W. Röhrl belső felvételét, hogy mit csinál a hótolós Quattróban 2 lábbal 3 pedálon.

Aztán amikor az emelkedős indulásnál jobbspiccel tartottam a féket és a cipó külső élével adtam a gázt, azt a választ kaptam az oktatótól, hogy ne bohóckodjak, használjam a kéziféket.

Megkérdeztem, akkor melyik a szabályos, vagy melyik az elfogadott?

Sosem kaptam rá értelmes választ, úgy hogy azóta is maradt a jobb láb osztott használata.

2021. aug. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
0%

Mi az hogy ennél nem tudod gyorsabban nyomni?

Egy százd mp és teljes gázzal pörög a motor.

2021. aug. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
0%
Ahhoz meg értesz hogy lepontozd a választ, de az autóhoz meg hülye vagy.
2021. aug. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!