Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gáz, kuplung emelkedőn?

Gáz, kuplung emelkedőn?

Figyelt kérdés

Tanulóvezető vagyok, 30 órán már túl és hamarosan vizsgázok, van azonban egy kis problémám. Nekem úgy tanította az oktatóm, hogy elindulásnál kis gázadás és utána engedem fel a kuplungot. Ezzel nem volt baj addig, amíg egyszer pirosnál egy emelkedőn kellett megállnom, mögöttem is várakoztak. Elindultam, fék felenged és bármilyen gyorsan is nyúltam a gázadásra majd utána a kuplung felengedésére, gurult annyit hátra a kocsi, hogy a mögöttem lévőt majdnem kellemesen megcsókoltam. Az oktatóm annyit mondott hogy gyorsabban kell nyomni a gázt, de úgy éreztem ennél nem tudtam volna gyorsabban. Hogyan érdemes ilyenkor csinálni?

19 L



2021. aug. 28. 18:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
50%
Kézifékes indulást nekem se tanították, magamtól kellett rájönni, miután meglett a jogsi. De kézifék nélkül pont fordítva célszerű, mint ahogy mondta az oktató, én úgy szoktam, hogy állok a féken, felengedem a kuplungot fogáspontig, ahol érezni, hogy menne már előre, aztán csak utána gáz. Így nem túl nagy emelkedőkön el lehet indulni anélkül, hogy bármennyit is visszagurulna a kocsi.
2021. aug. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
66%
Nem hiszem el, hogy csak a 11es válaszadó írta le ezt: kell engedni a kuplungot fogáspontig, de közben még állsz a féken. És mikor mocorog a motor, gyorsan gázt adsz. Addig megtartja a kuplung az autót, és nem gurulsz hátra.
2021. aug. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Utóbbi válszadóknak is köszönöm, ki fogom próbálni ily módon is.
2021. aug. 28. 20:12
 14/23 anonim ***** válasza:
#12: ez csak kisebb emelkedőn működik.
2021. aug. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
50%
Gyenge benzines autóknál tényleg csak kisebb emelkedőn érdemes kipróbálni. De egy erősebb dízel nagy emelkedőn sem gurul vissza ezzel a technikával.
2021. aug. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Kézifék kienged majd rögtön gáz, ha automata.
2021. aug. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

A benzines autókból általában nem 500 tonnásokat gyártanak.

Oda elég kevesebb erő is,de az áttétel számít nagyon sokat.

Viszont a benzines autók lóereje a fordulatszám miatt "sok",nagy számot szoroznak össze a kicsivel(nyomaték,erő).

A dízel már alacsony fordulaton is elég nagy nyomatékot termel,erősebb mint a benzin.

Jobb a kompressziója,jobban ki fel tudja használni a kapott üzemanyagnak az erejét.

Viszont dízelautóbol pici nem igazán éri meg,mert egy bizonyos nagyságnál keződik igazán a dízel.

2000-es motor,vagy 2200-as. Na az már dízel.

Az 1,8 legyen mondjuk a határ.

Vannak jó 1,5-ös autók is,de azalatt már nem igazán.

Vannak 1,3-asok is....

Igaza van a 15.-nek.

2021. aug. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
#12: dízelnél még talán, az még gázadás nélkül is elindul felfelé, van annyi nyomaték, de azért egy manapság divatos benzines 800 köbcenti + turbó (ami kis fordulatnál még nem kapcsol be, tehát indulásnál mint ha nem is lenne) nem fog annyira egyszerűen menni ez. Én az 1.6-os autómnál sem szívesen kuplungozok gáz nélkül emelkedőn.
2021. aug. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Kézifékes indulás. Kezdőknek még elég sok helyen ajánlott.

Aztán majd ha belejöttél már csak tényleg a nagyon meredek emelkedőkön lesz rá szükség.

2021. aug. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Alapjáraton nem fogja neked megtartani egy kis köbcentis benzinmotor a kocsit.

A benzines oktatókocsiknak meg van elemelve az alapjárata pont a lefulladások elkerülése végett.

Ha átülsz sajátba, lesz meglepi...

2021. aug. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!