Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell alkalmazni?

Hogyan kell alkalmazni?

Figyelt kérdés
Ahol az autót szoktam mosni, ott van olyan funkció, hogy fényesítő viasz. Ezt akkor kell ráfújni az autóra, amikor már teljesen száraz? Illetve mennyire ad plusz csillogást? Érdemes használni, vagy csak fölösleges pénzkidobás?

2021. aug. 26. 10:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy az autóm akkor is szépen fénylik, ha nincs rajta semmi plusz, csak szimplán le van mosva.
2021. aug. 26. 10:45
 2/8 anonim ***** válasza:

elvileg a gombokat sorban kéne használni

gyakorlatban én a mosás után fényesítő visszal mosom le. Ugyanúgy leviszi a habot, mint a sima víz, viszont utána hagy egy vékony viasz réteget, amitől picit szebb lesz és a vizet lepergeti valamennyire. Csodát ne várj tőle.

2021. aug. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én öblítéssel szoktam kezdeni, hogy először bevizezzem mondenhol, utána viszem fel a mosószert a mosás funkcióval, majd a végén a foltmentes öblítés. Lehet, hogy fölösleges pénzkidobás, kezdhetném egyből a mosással, csak így van megszokva. Itthon is úgy csinálom, hogy először átvizezem mindenhol az autót, majd utána kezdem mosni samponnal, utána megint átöblítem.
2021. aug. 26. 11:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas különbségeket nem fedeztem fel soha, próbáltam sokféleképpen, amit szoktam, és amivel szerintem a legjobb eredmény elérhető:


1) Habfürdő (csak olyan mosóba - főleg Ehrle - megyek ahol ez is van), hagyom 1-2 percig lefolyni a habot (ilyenkor szoktak nem túl szépen nézni akik esetleg sorban állnak - direkt igyekszem nem csúcsidőben mosni)

2) (opcionális) Ha nagyon retkes az autó és/vagy autópályán voltam és sok a rákenődött rovarmaradvány, akkor magasnyomású samponos mosás, főleg oda koncentrálva ahol sok a retek, a hab azért a legtöbbet lekapja.

3) Öblítés alaposan

4) Viaszos réteg - ezzel viszont csak a fém felületeken, gyorsan futok át rajta, nem látom értelmét a nagyobb rétegnek

5) Foltmentes öblítés, nagyon alaposan.


Én azért egy 1000 forintot általában elköltök egy mosásra... viszont szerencsére garázsban állnak az autóim, úgyhogy nem kell gyakran.

Ameddig utcán volt autóm, addig gyakrabban kellett mosnom, akkor azért sajnáltam ennyit költeni heti többször, úgyhogy csak samponos magasnyomású - viasz - foltmentes volt a teljes kör. :)

2021. aug. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, és amit kihagytam - olyan helyen mosok, ahol utána egyből ki tudok menni gyors tempóval valami nagyobb útra, hogy rendesen leszáradjon. Törölgetni csak akkor szoktam, ha mondjuk Budapesten mosok, mert ott akkora a légszennyezés hogy máskülönben foltos marad.
2021. aug. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én régen sok mosót próbáltam. Leginkább az automata mosó vált be.

1600ft-ért még az alvázat is lemosta.


Utána (2eve) beruhaztam egy saját magasnyomásúra.

Ali expressről kapott turbó fejet(felnihez), ugye natúr magasnyomású fej karosszéria elemekhez, forgókefe, habgenerátor.

Szerintem teljesen megérte, mert sokkal szebb lesz az autó, főleg ha te veszel bele mosószereket meg viaszt.

2021. aug. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Magasnyomású megérheti ha valaki rendszeresen mossa vele az autóját.

De ha te az az ember vagy aki 2-3 havonta mossa annak felesleges. Sose jön vissza az ára a kézi autómosóhoz képest.


Egyébként én úgy szoktam, hogy ha nagyon homokos akkor öblítés tiszta vízzel 100 Ft-ért.

Ha nem homokos akkor rögtön habos mosás kb 400 Ft-ért

Majd 200-ért cseppmentes öblítés.


Nekem a viaszossal az volt a bajom, hogy állandóan rajta maradt az ablakokon és elég hülyén nézett ki utána.

2021. aug. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nálam a pénz nem játszik benne fontossági szerepet, inkább az a fontos, hogy jó legyen a végeredmény. Van itthon is mosószettem, de ha úgy van kedvem, akkor autómosóban mosom. Szóval kedvfüggő ez nálam. De már meggyőztem magam, hogy nincs szükségem viaszra, anélkül is szépen csillog egyenlőre a fényezés az autón.
2021. aug. 26. 18:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!