Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Balkezes kozlekedesnel a...

Balkezes kozlekedesnel a jobbkezszabaly helyett mit alkalmaznak?

Figyelt kérdés
Tehat pl egyenrangu utak keresztezodeseben kinek van elsobbsege?
2021. jún. 8. 11:07
1 2
 1/16 krwkco ***** válasza:
100%

"Balkezes kozlekedesnel a jobbkézszabaly helyett mit alkalmaznak?"

Jobbkézszabályt. Ott is a jobbról jövőnek van elsőbbsége.

Kivéve pl. Austráliában a T alakú kereszteződést, ahol az elfogyó útról jövő köteles elsőbbséget adni.

[link]

2021. jún. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, legalább erre nem kell figyelnünk akkor:D
2021. jún. 8. 11:40
 3/16 Beviz Elek ***** válasza:
96%
A cikk írója az ausztrál helyzetet vázolta, az angol forgalomszervezés elkerüli az egyenrangú kereszteződések létrehozását és helyette inkább mini körforgalmat használnak, a The Highway Code-ban (~KRESZ) nincs említés egyenrangú kereszteződésekről és amikor angol autós oktatót kérdeztem akkor ő elképzelni sem tudta hogy milyen az amikor nincs semmiféle jelölés egy kereszteződésben.
2021. jún. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző is írta, körforgalom van mindenhol, szóval nagyon kell figyelni, mert mennek, mint az ökrök.

Egy kis ízelítő: https://www.youtube.com/watch?v=EpkkWiv9mJY

2021. jún. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Angliában vezetek és az nem igaz, hogy mindenhol körforgalom van. Igen, sok helyen van, de nem minden kereszteződésnél. Rendszerint jobbkézszabály, ami itt logikusabb, mint otthon, hiszen a forgalom is először jobbról jön. Viszont sok analfabéta van itt is, így vigyázni kell és figyelni, hogy a másik mit reagál. Legjobb, ha egyből intesz neki, hogy menjen. Sokszor a kis körforgalomba egyszerre beérkező autósok sem tudják, ki menjen először, ilyenkor is figyelni kell, hogy ki mennyire tanácstalan. Az is variáció, hogy neked intenek jobbról, mert nem tudják, hogy nekik van elsőbbségük! Ilyenkor jobb, ha rálépsz és eltűnsz onnan. De olyan is van, amit írtak fent, hogy mennek, mint az ökrök, pedig nem szabadna.
2021. jún. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Beviz Elek ***** válasza:

Mutass egy jobbkezes utcát, lehetőleg nem a tanyavilágból a világ végén!

Parkoló nem ér!

2021. jún. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Tessék, egy jó példa Liverpoolból:


[link]

2021. jún. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem egy Highway Code-ban találtam meg, hanem egy példában, amiben az volt, hogy melyik jármű mikor mehet. Jó, a fenti térképen is az látszik, hogy a legtöbb embernek fogalma sincs, ki megy először, de ha én a Behajtani tilos felől jövök, akkor jobb oldalra is és előre is elsőbbséget kell adnom a szemben érkezőnek, akinek kanyarodnia kell. A jobb oldalon lévő is elsőbbséget ad a jobbról érkezőnek, de azt már nem tudják, hogy nekem is kell, vagy csak nekik és ott állnak és bambulnak. Mellesleg számtalan utca létezik, amelyeken nincs jel, de ott általában nem nagy a forgalom, így az emberek eldöntik kinek könnyebb vagy egszerűbb mennie.
2021. jún. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Beviz Elek ***** válasza:

Találtál egy nagyon ritka kereszteződést amit az angolok sem értenek, ha valóban itt élsz akkor nem meredek ezt általánosnak beállítani? Nagyon nem megszokott az ilyen és garantálom hogy lövésük sincs kinek lenne elsőbbsége.


Milyen példában találtál ilyet? A feleségem itt csinálta a jogsit, egyúttal vele tanultam az itteni szabályokat, sofőrként dolgozom (5 évente CPC), de soha nem találkoztam a jobbkéz szabály említésével sem.

2021. jún. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Itt élek Liverpoolban és taxizok, így naponta vezetek errefelé.

De nézd meg pl ezt a helyet. Itt nincsenek jelzések a kis utcákban, de ez nem jelentzi azt, hogy ne élne a jobbkézszabály. Más kérdés, hogyha senki nem tud róla, akkor mi értelme. De ezt nem az én tisztem eldönteni. Én csak azt írtam, hogy igen létezik és nem mindenhol van körforgalom. Mellesleg szép környék, igaz nincs semmi bolt, ezért tök nyugis vidék. Kell egy kocsi, hogy utazz kb 1 mérföldet, egy bevásárlóközpontig (Halewood Shopping Centre).


[link]

2021. jún. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!