Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor van jobbkéz-szabály és...

Mikor van jobbkéz-szabály és mikor kanyarodási?

Figyelt kérdés

Van amikor valaki tőlem jobbra van, csak ketten vagyunk az úttesten (ábra) mégis nekem van elsőbbségem. A szabályokat, hogy kanyarodásoknál kinek van elsőbbsége tisztában vagyok, de a képeket nézve nem értem... Sok olyan ábra van, ahol hárman vagyunk, 2-en kanyarodnak, 1 egyenesen van ilyenkor nem a jobbkéz-szabálynak kéne érvényesülnie és csak akkor a kanyarodásinak, ha egymással szemben van 2 autó?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. júl. 2. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Jobb-kéz szabály esetén a kanyarodási szabály nem érvényes, tehát mindegy hogy te, vagy a forgalomban résztvevő másik jármű kanyarodik, vagy sem, elsőbbséget kell neki adni.

Kanyarodási szabályt a veled szemben álló járművel szemben kell alkalmazni, azaz ha ő egyenes menne tovább te nem kanyarodhatsz elé; vagy ha ő kis ívben kanyarodik jobbra, te pedig nagy ívben balra, akkor szintén elsőbbsége van.

2014. júl. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, de mégis van olyan kép, amin 3 autó van és nem jobbkéz-szabály szerint van a sorrend, elolvastam a magyarázatot, de nem fogtam fel...

A képen velem szemben (A) balra szeretne kanyarodni (-közepes ívben), és mellettem jobbra (B) (- jobbra kis ívben szeretne kanyarodni) is van egy-egy autó. Én T betűvel vagyok ábrázolva. Sorrendnek ABT-t jelöltem, de ez a válasz hibás. Magyarázat: Én elsőbbséget adok a B-nek a jobbkéz miatt, ő pedig elsőbbséget kap az A-tól, a jobbra kis íves kanyarodási szándéka miatt. De ennyi erővel minden jobb kezes szituációt lehetne boncolgatni, hogy ki merre, milyen kanyarban megy tovább.. Egyszerűen lehetetlen felfogni nekem, lehet jobb, ha hagyom az egészet.

2014. júl. 2. 18:25
 3/5 anonim ***** válasza:

"A képen velem szemben (A) balra szeretne kanyarodni (-közepes ívben), és mellettem jobbra (B) (- jobbra kis ívben szeretne kanyarodni) is van egy-egy autó. Én T betűvel vagyok ábrázolva."


Itt van hozzá a kép is:

[link]

A a piros, B a kék, te meg a sötétkékkel vagy.


Az A és B nem áll forgalmi kapcsolatban, nem keresztezik egymás útját. Neked el kell engedned jobbról az A-t (jobbkéz), téged pedig el kell engedjen a B (kanyarodás).

Tehát a sorrend: A, T, B.


A közepes ívet nem tudtam értelmezni, van nagy ív (balra kanyarodás), és kis ív (jobbra kanyarodás).

2014. júl. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Banyek, már én is összekavartam saját magamat, meg az A és B betűket!

:(


Szóval először a B mehet mert tőled jobbra áll, aztán mehetsz te, mert a balra kanyarodóval szemben elsőbbséged van.

2014. júl. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) Értem amit írtatok csak nem értem a logikát..:S nem nekem való ez
2014. júl. 2. 19:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!