Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan adnátok el az autótokat...

Hogyan adnátok el az autótokat ha nincs egy forintotok sem és 2000km-el átléptétek az olajcserét illetve ég a checkengine? Egyépként nincs semmi baja, csak megint a lambda szonda miatt ég.

Figyelt kérdés

2021. aug. 10. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Olajcserére szarni magasról, a leendő vásárlónak fogalma sem lesz róla, mikor kellett volna cserélni, a 2000 km túllépés pedig a magyar autófenntartási szokásokat ismerve apróság, mondjuk egy átlag csereperiódus ötöde durván. Ha nincs ocsmány színe az olajnak vagy alacsony szintje, ez nem fogja negatívan befolyásolni az adásvételt. A check engine már kellemetlenebb, mert az oké, hogy te tudod/tudni véled, mi miatt van, de a vásárló ezt értelemszerűen kritikusan fogadná, mert a lambda szonda klasszikusan olyan alkatrész, ami "filléres", és okozhat ilyet, ergo kiváló kamu lenne egy komolyabb probléma elfedésére. Erre lehet érdemes lenne áldozni némi pénzt, ha más nem, pár ezer forintot arra, hogy kiüttesd belőle a hibát (mint az átlagpolgár műszaki előt...).

Félreértés ne essék, járműfenntartásban dolgozó mérnökként nagyon nem ezeket a megoldásokat pártolom, a kérdésre próbáltam válaszolni.

2021. aug. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hmm, köszönöm, és ha kérdezi a vásárló akkor mondjam hogy 245ezernél kell cserélni így hogy 242ezernél van? Csak mert nem jönne ki a matek hogy 15erenként kellene cserélni? Mondjuk én egyből cserélem ha veszek egy autót.
2021. aug. 10. 20:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondasz, amit akarsz, a legtöbben azt sem tudják, mikor kellene, pláne, hogy ez egy ajánlás, ami gyártónként és típusonként eltér, másrészt ha itt 15000 az ajánlott periódus, a 2000 az akárhogy is számolom 13%, tehát semmi komoly. Másrészt az emberek nagy része nem koppra kerek kilométernál cserél, hanem kicsit előbb, de jellemzően inkább később. Így egész nyugodtan bemondhatsz valami olyat, hogy körülbelül most kellene, vagy 243 ezernél kell nagyjából, vagy akár azt, hogy ekkor és ekkor volt cserélve, aztán találja ki, azóta mennyit ment. Rendszeres használat mellett a 2000 gyorsan összejön, még napi pár kilométerre ingázással is. Az meg a másik, hogy aki elkölt legalább százezreket új autóra, az számol/számolnia kéne az olajcserével, épp azért, mert azt mond az eladó, amit akar. Szűrővel, munkadíjjal meg átlag olajmennyiséggel mondjuk legyen 20-30 ezer forint. Hidd el, akit ennyire érdekel a koppra betartott olajcsere (ami ráadásul bizonyos időnként, jellemzően évente futástól függetlenül is javallott), az rá fogja szánni ezt a pénzt.


Én inkább a lambda szonda miatt aggódnék. Amiatt is csak azért, mert az sem egy nagy tétel, de a világító check engine tényleg megnehezítheti az eladást, és megvan az esély rá, hogy ha úgy akarod eladni, többet fogsz vele bukni, mint amennyibe a csere kerülne (az én autómba konkrétan tudom, hogy 13 ezer forint az új, és nagyjából fél óra a cseréje, mert csináltam :D )

2021. aug. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krwkco ***** válasza:
100%

"Erre lehet érdemes lenne áldozni némi pénzt, ha más nem, pár ezer forintot arra, hogy kiüttesd belőle a hibát (mint az átlagpolgár műszaki előt...)."

Ha törlik is a hibajelet, hamar vissza fog jönni a csekkendzsin lámpa a vevővel együtt.

A világító szervízlámpával az a baj, hogy hiába mondja a hibakód, hogy csak a lambdaszondával van a baj, mert lehet hogy a katalizátor rossz, ami húzósabb. Talán az egyértelmű lambdaszondafűtés a kivétel.

Próbálj legalább egy bontott lambdaszondát szerezni. És cseréld ki. Nem lesz egyszerű, mert spéci, felréselt dugókulcs kell hozzá és többnyire össze van gyógyulva a kipufogóval.

2021. aug. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Siman megmondod, hogy a lambda szonda cseres tudtoddal, es olajat is kéne, mert itt az ideje.

Ha nagyot ferdítesz es atversz valakit annak jogi következmenye lesz.

Aterzem a gondot, hogy költeni nem akarsz/tudsz rá, de a masikat nem korrekt atverni.

Es penzed is lesz ha realisan arazol, amit ráadasul nem polgari peres ügyvedre kell költened. Szerintem.

2021. szept. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!