Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miben másabb dieseles kocsin...

Miben másabb dieseles kocsin mint benzinesen?

Figyelt kérdés
Jövőhéten kezdek vezetni egy VW Polo 1.4 Diesel gépkocsin. Eddig elég sokat vezettem, de mind benzinesek voltak. Miben másabb egy diesel kocsit kezelni ill vezetni?
2010. aug. 27. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Induláskor veszed észre igazából hogy könnyebben indul, nem kell neki olyankor nagy gázt adni és a kuplungot is bátrabban engedheted.

Én is dízelen tanultam és utáltam mert lomha volt, 2000-nél már váltani kellett. A benzinesünk 2000-es fordulat után kezd el igazán húzni. Igaz hogy többet is fogyaszt mint egy dízel de jobb vezetni szerintem.

2010. aug. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szerintem azért jobb a diesel mert simán elmegy kuplunggal is. Én utálom a benzines autót.. kb elindulni nemtok vele vagy nagyon nehezen.
2010. aug. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
utolsónak: nem a benzinesek szarok hanem te vagy béna :)
2010. aug. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Lécci ne egymás szarozása menjen.

Az érdekel hogy oktatáson mire kell figyelni egy diesel autónál:)

2010. aug. 27. 23:46
 5/8 gykerdes33 ***** válasza:

Az első válaszoló jól leírta.


Benzines után nem lesz sztem gáz a dieselt vezetni, fordítva nehezebb. Én dízelen tanultam 1 éve, aztán most vettem benzines kocsit (azóta nem vezettem, meg jogsi előtt se, csak az a 40 óra vezetési tapasztalatom van, az is ugye oktatóval), és hát először lefulladtam vagy 2-szer vele :) ráadásul a kuplung is kényelmetlenül van beállítva, de meg lehet minden szokni.

De mondom, benzines után nem gáz a dízeles.

2010. aug. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
dizeles fustol es hangos a motorja es sokkal gyengebb mint a benzin
2010. aug. 28. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát igaz volt a régiekre, hogy könnyebb vezetni a dízelt... mert sokkal nyomatékosabb, nem kell kihuzatni stb... De ez az új dízel autókra egyáltalán nem igaz... Azok az autók amik már túl vannak bonyolítva mindenféle elektronikával, kezdőként semmi változást nem fogsz észrevenni... A régi manuális prolasztós/ adagolós autóknéál gyönyörűen lehet látni, hogy amíg a dízel autót el tudod úgy indítani, hogy csak finoman engeded fel a kuplungot, a benzinesnél v sokkal finomabban engeded fel vagy kicsi gázrátartással/túráztatással indulsz...

Az új autóknál ezt semennyire nem lehet észrevenni... akkor veszed észre amikor már elindultál és elkezded nyomni... a dízel kicsit lomhábban gyorsul a benzines meg fürgébben, de jobban kell neki nyomni...

Tehát kb semennyit nem fogsz észrevenni:P

Ha pedig jófejnek tartod az oktatód megmondod h kíváncsi vagy milyen egy benzinest is vezetni, hogy meg tudja-e oldani... és akkor odamegy egy másik oktatóhoz, h 1 körre hagy cserélj kocsit... és kész:P


Egyébként pedig a dízelt fujjogóknak... mutatok 2 videót...

1. G astra 1.7 cdti A köztudottan lomhább g astra mindenki mondja h kicsi a motor stb stb...

http://www.youtube.com/watch?v=4Q4_cQml3cU

0-100 kb 12-13 mp... (gyári adat 11)


2. G astra 1.6 75 lóerő... pontosan ugyanannyit adnak meg mint az 1.7 dízelnek... és azért egy 1.6 benzin jobban hangzik:)

http://www.youtube.com/watch?v=kcgk5Sf78b4

12.94 sec... tehát 13 másodperc...

Láss csodát ez szinte ugyanannyi:D

Na most akkor tessék veszekedni "hogy 100 köbcenti + turbo nélkül BIZTOS ENMÍGY LENNEEEE" :D

És ha még megfejeljük a 1.7 dti astrát egy nem nagy összeg, 70.000 ft-os chippel akkor az biza + 25 Le körül... és 70K-t egy év alatt kb meg is spórolunk a fogyasztáskülönbségen (+ a chiptől ha jó szakember állítja be, pár decivel kevesebb lesz a fogyasztás)

Még visszanézeg, úgy oltogassatok a hátam mögött :D

2010. aug. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, az Astrának meg már a Kadettben is teljesítő 8 szelepes motorja volt...
2010. aug. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!