Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet a legkisebb...

Hogyan lehet a legkisebb kockázattal eladni egy használt autót?

Figyelt kérdés

Rengeteg csalós megoldást halottam olvastam, hogy az eladást követőn xy indokokkal, zsarolnak, fenyegetnek, hogy tönkrement a kocsi, és x ezer ftot vissza kell fizetni, különben jönnek és ütnek ,címem ott az adásvételin megtalálnak stb.

Miközben az autónak semmi baja, csak ez a trükk.

Hogy tud az ember ilyen ellen védekezni legjobban? mármint jogilag, hivatalosan?

Nagyon parázok, hogy ha eladom a kocsimat egyszer, beletenyerelek egy ilyen "jószándékú" vevőbe....

Már azon is gondolkoztam, el sem adom magánszemélynek ,hanem beviszem egy kereskedésbe, beszámoltatom pl, csak utána engem senki ne fenyegessen, pláne a családomat.

Megjegyzem 5 éves a kocsim, 100e km ig külföldön szakszervizelt, azóta egy autószerelő ismerősömhoz hordom javítani. (nem hiszek semmiféle más szerviznek, csak annak akit ismerek, sorry) Egyenlőre nem is tervezem eladni.


Itt most szó nincs arról, hogy tudom hogy baja van a kocsimnak és ki akarnék bújni a felelősség alól Hanem arról, hogy ha eladok egy jó autót, ami nálam évekig hiba nélkül szolgált, majd az eladást követően "nagyhirtelen" olyan nagy baja történik ami kvázi majdhogynem lehetetlen normál használat mellett.


Úgy tudom, amit az autójogász totalcar-os levélben olvastam, hogy magánszemélyek adásvétele esetén hivatalosan is kizárható az utólagos kellékszavatossági igény. Erről ki mit halott?



2021. júl. 22. 10:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#7-es vagyok


Igen, kizárható. Azon kevesek közè tartozol aki nem súlykènt tekint a fejère. Annyi, de annyi idióta van a világhálón, hogy már le sem állok velük vitatkozni.


Az egyik kedvencem, mikor belinkelek egy friss módosítást, paragrafusra mutat a link, ès kezdi-vègzi az addig emlegetett bődületes marhaságát. El kell engedni. 😎

2021. aug. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!