Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen típusú autóvezető...

Milyen típusú autóvezető vagy: türelmes és nem érdekel a másik vezetői stílusa, vagy pedig dudálsz, anyázol stb?

Figyelt kérdés
2021. júl. 16. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Türelmes vagyok. Sok hülyével vesz körül az élet a munkahelyemen és a magánéletemben, ezért megtanultam, hogyan kell velük bánni. Nem dudálok, nem anyázok, mert az igazi hülye úgysem fogja fel, az pedig, aki amúgy tök jó arc, de kihagy egy pillanatra sávváltáskor, nem érdemli meg, hogy felhergeljem.

Ennek nagy hátránya, hogy bennem gyűlik fel a mások által indukált feszültség. De ezt le tudom vezetni sporttal, tehát nincs nagy gond. Csak olyan sportágat kell választanom, ahol legfeljebb magamnak okozok kárt a túlzott idegállapottal, nincsenek elrepülő súlyzók, leszakadt hálók, felszántott pályák, de ezt meg lehet oldani.

2021. júl. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Céges autóval, amin több a matrica mint maga az autó, meg van vagy 70 lóerő, meg amúgy is munkaidőbe ráérek, max engem dudálnak le, teljesen nyugodt vagyok.

Saját autóval pedig dudálok ha kell kikiabálok az ablakon, persze lóerő szempontjából kevesebb az ellenség mint a cégessel, meg hát matrica sincs.

2021. júl. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

Alapból türelmes vagyok, nem érdekel más vezetési stílusa. Viszont mikor sietek, akkor mindig anyázok, sokszor van hogy pl lassít előtem valaki, én kezdem hogy "Jajj, miért tötyi-mötyizel itt előttem?" aztán rájövök hogy mondjuk egy gyalogos miatt lassított és mondom tovább "Jaa, hogy ezért"...

Szóval elég komikus lehet külső szemmel nézve😅 Egyébként dudálni/ villogtatni nem szoktam, csak mérgelődök magamban. Mondjuk sokszor "jogosan", hisz mikor késésben vagyok, akkor mindenki hirtelen előzékeny lesz és kereszteződésenként 5 autót beenged maga elé🤷‍♂️

2021. júl. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

Én dudálok.

18 méter, 29 tonna, és van egy 12 bar-os, kb.140 decibeles légkürtöm, amit nem félek használni.

2021. júl. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Alapvetően türelmes.

Budapesten vezetek a legtöbbet, itt azért van miért anyázni, ha valaki hajlamos rá. Én régebben nagyon sokat idegeskedtem mások baromságán, de rájöttem hogy felesleges, most már leginkább nevetek. Csak akkor akadok ki, ha konkrétan veszélyeztet valaki a hülyeségével.

2021. júl. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Nem vagyok türelmes, de nem is vagyok anyázós.


Igazából nálam ez kettős dolog, a figyelmetlenség, bambaság kevésbé idegesít, mint amikor valaki erőszakosan, agresszívan és mellette agyatlanul vezet.


Kisebb eseteknél elmondok magamban egy káromkodást, vagy oda csapok a dudára anélkül, hogy megnyomnám. Ha falakit figyelmeztetni akarok, akkor épp csak oda vágok a dudára, vagy ha épp egy baleset elkerülése múlik rajtam akkor úgy át nézek feltett kézzel "mi a f..sz" tekintettel.


De összességében elengedem ezeket a dolgokat. Igyekszem biztonságosan előzékenyen menni. Távolságot tartani, stb.


A kisebb agressziónál is úgy vagyok, hogy "gyere b+ ha ennyire sietsz" és beengedem, vagy igyekszem csinálni még a bunkónak is a helyet, ha látom, hogy hátulról igyekszik bevetődni.

2021. júl. 17. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Viszont amit nehezen tolerálok, az a szándékos veszélyeztetés és teljesen agyatlan agresszió.


Tipikusan ilyen dolgok az elfogyó sávok, ahol tükörbe nézel sehol senki, melletted sehol senki, már záródik a sáv ott az elzárt terület, erre villan a tükörben a paraszt és tized másodperced van a fékbe lépni mert a paraszt simán neked megy ha nem engeded be. Mert neki mindenképpen 1-2 kocsival előrébb kell lennie.


Vagy amikor azt látom, hogy jön a paraszt, bele áll az előttem lévők fenekébe, veszélyezteti őket olyankor oda vágok egy villogást, hogy vegye már magát észre. Nyilván valahol belül tudom, hogy úgysem érti mi a bajom.


Vagy például legutóbb egy BMW-s pitsa simán végig rongyolt buszsávon, én meg láttam, hogy 2 autóval előttem a zebrán megy át több gyalogos. Nyomtam a dudát mert mást nem tudtam tenni az meg vagy 60-ról rántotta félre a kormányt, majdnem a járdára szaladt fel. Ráadásul utána utol értem mert 100 méter múlva megfogta a lámpa. Na ott nyomtam neki paraszt módjára a dudát mögötte. És megmondom őszintén, egy hajszál választott el attól, hogy kiszálljak és kiszedjem a kocsiból, csak sajnos akkor nyilván engem vesznek elő. Pedig az ilyen megérdemelné, hogy a belét kitapossák.

2021. júl. 17. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Veszély esetén szoktam, a kürt erre való, nem mások molesztálása.


Általában nem szoktam dudálni.

Már megszoktam, parkoló autók kerülésekor, meg kanyarodáskor az autósok 80%-a rámhúzza a kormányt. Már csak akkor dudálok, ha nem tudnék hova húzódni.


Múltkor zegen parkolóban dudáltam rá egy kanyarlevágóra, ha nem állok meg nekem jön, tudta, hogy neki szól, mert megállt mellettem, még neki állt feljebb, hogyan merek én rá dudálni, megzavarni a kis egóját.

A vezetési hiányosságait nagyképűséggel pótolja, nem is érdemes velük foglalkozni!

2021. júl. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!