Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik, ha tönkremegy a...

Mi történik, ha tönkremegy a klímakompresszor csapágy?

Figyelt kérdés

Elég fura hangja van, olyan kopogó féle. Többen mondták már, hogy ez a hiba, a

Az autó: Suzuki Swift,

2006-os, M13A, 1328ccm.



2021. júl. 6. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Szétveri a csapágyházat, tengelyt, stb.

Egy pár ezer forintos tételből csinál több tízezer forintos tételt.

2021. júl. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A csapágynak inkább ilyen fura zörgő, köszörülő hangja van. Borzalmas hangos. Több klímásnál jártam (szintén M13A motor, Mitsubishi klímakompresszorral), az első kettő csak le akart húzni. Jajj, az már szétment, telement rendszer fémforgáccsal, ki kell cserélni a hűtőt és az elpárologtatót is, nem csak a kompresszort, 200+ÁFA... A másik még a kompresszor típusát sem tudta megmondani, pedig alánézett, és hasolnó következtetésre jutott. A harmadik meghallgatta: "ez csak csapágy, ocsmány a hangja, de javítható".

Előttem szerelték le, pucolták el, és szedték szét a kompresszort. A lényege, a G-sűrítő makulátlan volt. Két csapágy is rossz volt, kicserélték, feltöltötték a rendszert, az egész készen volt nem egészen három óra alatt nyomáspróbával együtt. És jóval 100 alatt megúsztam.

2021. júl. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#1 az a párezer forintos tétel inkább pártízezer, és párszázezres kárt előzhet meg a javítás, mint fentebb írtam.
2021. júl. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

#3

Nekem pár ezer forintos.

A műhelyben kicserélem a csapágyat, feltöltöm gázzal.

2021. júl. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Aha, szóval a gáz ingyen van, értem. Meg a munkaidőd is.

Adj már egy címet, legközelebb hozzád megyek javíttatni, csak ugyanilyen tarifával számolj!

2021. júl. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5

Az hogy nekem pár ezer, ebből melyik szó nem értelmezhető.

2021. júl. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!