Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a főútra vezető bekötőút...

Ha a főútra vezető bekötőút végén van egy stop elsöbbség adás kötelező tábla és az utat a főúttal párhuzamosan járda szeli át, akkor a vezetőnek a gyalogosnak is meg kell adnia az elsöbbséget, vagy csak az autóknak?

Figyelt kérdés
2021. jún. 14. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:
15%
Gyalogosnak is .
2021. jún. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
94%

"Gyalogosnak is ."


Ezt egészen pontosan mi is írja elő?


Tudtommal gyalogosnak 2 helyen van elsőbbsége a járművekkel szemben:

1. Kijelölt gyalogos átkelőhelyen.

2. Azon az úton, amelyre a jármű kanyarodik.


A kérdésben szereplő szituációban egyik helyzet sem áll fenn, mivel a kérdés szerint az autó előtt, a bekötőút végén csak egy "STOP" tábla van, és a gyalogos a bekötőúton halad át, nem pedig a főúton, amelyre az autó kanyarodik.

2021. jún. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Nem és mivel ezt a gyalogosok nem tudják, én már kerültem egyszer egy balesetveszélyes szituba. Éppenhogy átfértem a balról jövő előtt, kövér gáz, erre egy telefonáló nyanya lelépett elém a kereszteződés másik oldalánál… Nincs elsőbbsége, ha nem kanyarodok és nincs zebra.
2021. jún. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

KRESZ szerint nem, csak ha van zebra is.

De a gyakorlat az, hogy a normálisabbja ha már úgyis megállt, elengedi a gyalogost is.

2021. jún. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!