Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen hajtású autókat vennéte...

Milyen hajtású autókat vennétek az alábbiak közül. És miért?

Figyelt kérdés

Hybrid

Hidrogén

Benzin

Dízel

Villany

Gázos



2021. jún. 6. 23:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Hybrid vagy Benzin.

A hybrid gazdaságos, és főleg, ha olyan autóról van szó, akkor elég sokat lehet élvezni az elektromos autó előnyeiből, viszont nincs hatótáv probléma, nem kerülsz kiszolgáltatott helyzetbe, vontatni is rendesen lehet vele, (sajnos fordítva már szerencsétlenebb a helyzet) plusz én szeretem, ha van egy kis hangja az autónak.

Benzin pedig "szenvedélyből".


Villany egyelőre városon kívül nem alternatíva.


Dízel még mindig simán jó, bár a várost nem szereti annyira. Ezzel is kibékülnék egyébként, főleg ha sok hosszú távot mennék.


Gázosnak túl sok hátránya van.


Hidrogén nem értem hogy került bele a listába. Majd sok sok sok év múlva talán.

2021. jún. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Benzinesem van jelenleg, mert ezt tartom a legjobb alternatívának arra, amire használom. Nagyon ritkán megyek vele, de akkor általában hosszabb távokat. Erre az évi alig 10ezer km-re dízelt szerintem nem érdemes, viszont ez a táv leginkább napi 3-400 km-es távokból jön össze. Erre max a dízel lenne takarékosabb, a többi alternatíva előnye más felhasználási területen mutatkozna meg.
2021. jún. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hidrogénen kívül bármelyik.

Nyilván az igényektől és a lehetőségektől függően.

2021. jún. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Benzin, mert számomra fontos a vezetési élmény, így olyan autót is vettem, ami erre van kihegyezve, az pedig érthető módon benzines is.


De ha csak közlekedő edény kellene, akkor elektromos, mert amúgy tetszenek és nekem elég a hatótávuk.

2021. jún. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%
Dízel. Olcsón kapom az üzemanyagot agrárvállalkozóként, saját kutunk is van hozzá.
2021. jún. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
Jelenleg dízel, az egyetlen ami meg érdekelne az a hidrogén, vagy ha elektromost megoldanák, hogy max 5 perc alatt fel lehessen tölteni vagy épp 1000-1200km-es hatótávot mellé 20-30 perces nulláról maxra töltést.
2021. jún. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Beviz Elek ***** válasza:
55%

Villany.

Vezettem elektromost, nagyon kényelmes, ezután már csak olyat veszek.

2021. jún. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%
csak tiszta villany. ( Illetve hidrogén. )
2021. jún. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy most használom a kocsit, arra csak a dízel.

Mellé, hobbi autónak valami izmos benzinest.

Ha változnának az életkörülményeim, akkor esetleg tiszta villany szóbajöhetne, ha megmarad mellé a fentiekből valamelyik.

2021. jún. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Villany. És mellé egy otthoni szigetüzemű naperőművet akkora kapacitású akkuval, hogy minimum kétszer nulláról fel lehessen róla tölteni a kocsi akkuját. Ettől kezdve csak a karbantartási költségekkel kell számolni, az "üzemanyag" ingyen van.
2021. jún. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!