Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota CH-R 1.8 hybrid mennyit...

Ptyu19 kérdése:

Toyota CH-R 1.8 hybrid mennyit eszik autópályán 90km/h illetve 130km/h-nál 100 km-en?

Figyelt kérdés
A dízel autómat szeretném lecserélni egy hybridre, mivel a munkahelyemre és haza oda-vissza 20km megyek egy nap és a részecskeszűrő így hamar el tud tömődni, és ezen kívül a motornak sem tesz jót. Ezekben a hybridekben nincs részecskeszűrő, plusz a motor is szívóbenzin szóval valamennyire megbízhatóbb mint egy dízel. Mellesleg a ch-r hajtáslánca megegyezik a priuséval ami pedig félmillió kilométert lazán elmegy.

2021. máj. 13. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

spritmonitor.de illetve a fuelly.com a barátod


Hibrid nem a pályára való, pont ugyanannyit fog enni ha nem többet mint egy ugyanolyan sima benzines. A hibrid előnye a városi araszolgatásban jön elő.

2021. máj. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Csatlakozom az elsőhöz, ha főképp autópályázol, akkor teljesen felesleges hibrid, ott semmi előnye nem lesz egy sima benzinessel szemben.
2021. máj. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Hibrid megbízhatóbb, mint a dízel? Ezt hamar átértékeled majd.
2021. máj. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Rengeteg taxis jár budapesten hybrid autóval amikbe félmillió kilométer van. Egy olyan autó ami a mai világba elmegy félmilliót, az szerintem eléggé megbízható.De a kérdésre visszatérve, aki ilyen autóval rendelkezik írjon már egy pár mondatot a fogyasztásról. Válaszokat előre is köszönöm!
2021. máj. 13. 13:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

2 évig hajtottam C-HR-t.

Pontos adatokra nem emlékszem, de én is a spritmonitoron vezettem a fogyasztást. (Töröltem a járgányt)

Autópályán valóban annyi mint más benzines, hiszen akkora sebességnél az elektromos hajtás semmit nem csinál.

2021. máj. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2021. máj. 13. 19:42
 7/7 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=Z_X2mR52e_E


Itt ez a videó, részletesen (szerintem túlontúl is) próbálgatja a fogyasztást, autópályán és városban is.

Nem CH-R, hanem egy Suzuki Swace, viszont ez az autó egy az egyben egy Toyota Corolla kombi, ugyan azzal a hajtáslánccal, amivel te is szeretnéd az autódat. Már egyszer végignéztem, de nem emlékszem a konklúzióra. Városban tudom hogy nagyon keveset evett, viszont autópályán szinte biztosan nincs jelentősége annak, hogy hibrid, hiszen nem tudja kihasználni a fékezéseknél fellépő visszatöltést. Egyébként pályán 90-100-as tempón kb. minden autó jól fog fogasztani. 130-nál valószínűleg már verné a szívó hibridet egy turbós akármi. Ebbe a Toyotába is raknak egy négy hengeres, 1,2-es turbós motort 110-en valahány lóerővel, a tesztekben dícsérték. Ezen is érdemes elgondolkodni.

2021. máj. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!