Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki épített már simson crosst?

Valaki épített már simson crosst?

Figyelt kérdés

Légyszíves írjatok tanácsokat simson 51 enduroból egy cross moci építéssel kapcsolatban!

Köszi!


2010. aug. 23. 00:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Én láttam már.

Annyi a lényeg hogy cross kormányt teszel rá, MZ teleszkópokat előre és hátulra és raksz rá előre cross sárvédőt ami gyárilag az s53beach racer-en volt.

A hátsó sárvédőt is emeld meg egy kicsit.

Ha tényleg csak terepen akarod használni akkor tegyél be előre egy kisebb lánckereket, mondjuk 14 est vagy 13ast.

2010. aug. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Semmi értelme Simsonból krosszmotort építeni.

Egyszerűen nem arra van tervezve.

A motor teljesítménye könnyen meg lehet, de lesznek ott más gondok..

2010. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én tudom h kel csinálni ha érdekel leirhatom de kicsit hosszúú..:D
2010. aug. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mindenképp írd le pls
2010. aug. 23. 19:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt enduro Simsonom, 14évesen tökéletesen boldog voltam h szuper terepmotor, majd kijutottam egy krosszpályára ahol frédi bénisen félig lábbal félig kuplungot égetve vánszorogtam végig. Akkor rájöttem, h simson nem krossz gép:D
2010. aug. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem ojan egyszerű. Mi egyszer épitetűnk meg kell erősiteni a vázat a hátsó villát rakni bele kőzponti telót, rendes krosz motor kereket bele, 80-as 4 felőmlős henger erősitet kuplung főtengely hajtokar sárvédőket csinálni hozá, le kell szedni róla mindent ami felesleges, kőnyitett dugó mz teló előre áttétel variálás. Tőbbet dolgozol vele mint amenyit érni fog utána meg akkor se fog nagyon jol menni.
2010. aug. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocs a késésért csak közben nyaralni voltam..


Attól függ h csak a külsejét is crossra akarod v egészet motorikusan..?



Külseje:először is könnyíteni kell tank légszűrű stb nemkell célszerű másfajta tankot rátenni és a régi légszűrő helyett egy direkt szűrőt adi neki az ülés alá majd..+cros sárvédők és ülést is rá lehet farigcsálni cross kormány stbstb. Első telóba kikell cserélni a rugókat nagyobbra v MZ telót belerakni a hátulsó telónak csak az MZ vagy KP teló jöhet szóba de a KP- s hoz magadnak kel csinálni vilát +himbarendszer mert anélkül szart se ér...+ cross gumik +egy jobbfajta rezós kipuf fékek hát legeggyzserűbb ha mz tárcsaféket teszel előre ..

ennyi sztem a külső módosítás



Motorikus:egy olyan blokk ház ami nincs szétverve az illesztéseknél . min .9ezerre dolgozó henger .. 90ccm sportfőtengely erősítet(könyítet )kuplung 4 sebeség (hosszú)vagy 5sebesség. 4 vagy 5 felömlő de ahoz módosítni kela dugót is h érvényesüljön az 5. felömlő is

szívó illetve kipuf nyílás bővítése///megoldható az osztott kipu nyilásos is és a membrános is

de az időigényes és komplikált erre egy p21es ill p20as karbi sztem legjobb gyujtása hát semiképp megszakítós...

valami versenygyujtás kellene ha jolvegye a lapot de babetta gyula is jo sztem nagyjából ennyi

2010. aug. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vok


+ elfelejtettem h csak minőségi csapággyakkal,tűgörgőkkel

szabad dolgozni és ha igy megcsinálod ak teszel rá egy 14es lánckereket brutál lesz és ha megcsináltad

járasd be jol néz utána és uyg csináld mer ha nem uyg csinálod ak meheta kukába és CSAK MINŐSÉGI OLAJJAL ÉS 1:40es keverékkel használd! rem segítettem

2010. aug. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!