Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Axiális csapágy a blokban...

Lakat21 kérdése:

Axiális csapágy a blokban lévő főtengelyt nem engedi vissza pörögni?

Figyelt kérdés

#Az otto vagy dízel motornal a blokban lévő főtengelyt mi akadajoza meg hogy visza ne pörögjön
2021. ápr. 28. 13:25
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! #8 figyelj az ön inditónak szerepe is van abba, hogy mondjuk rendes munkairányba forogjon a lendkerék!!! És ez által a motor be indul! Én ezt megakarom érteni, és sztem ez igy is van! Nem akkarok össze zavarodni!
2021. ápr. 30. 07:58
 12/18 anonim ***** válasza:

Akkor most te sem tudod hogy mit akarsz kérdezni?

A motort kézi erővel, lehet a normális forgásiránnyal ellentétesen forgatni, de beindulni így nem tud. Eddig oké?

Az önindító tengelye csak akkor van összeköttetésben a motorral, amikor indítózol. Az önindítónak is van egy forgásiránya, és amikor áramot adsz neki ergo indítózol, akkor csak és kizárólag abba az irányba tud forogni.

Miért kellene megakadályozni azt hogy kézi erővel visszafele is tudd tekerni a motort?

2021. ápr. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

És igy elgondolkodva igazad van öninditoval kapcsolatba! Én a teljes müködési elvre vagyok kiváncsi de azon senki se gondolkodot el,

hogy mere felé kell forognia az egész motornak pl miért kell csak jobbra forognia? Mikor összerakod honnan tudja az ember, hogy merre kell forognia munka irányba? Mikor teljesen szétszeded külön a blokot veszérlést és utána összerakod! De akkor ki derült, hogy a szelepek vezérlések és elgyujtások nem engedik vissza forogni ill. Igy van kitalálva a vezérműtengely? Remélem igy érthető

2021. ápr. 30. 11:39
 14/18 anonim ***** válasza:
Légy szíves olvasd már el amit a #9-es válaszban leírtam! Én többek között ezt tanultam 6 évig. Gondolod hogy ide mindezt le lehet írni pár mondatban hogy érthető legyen? Lehet kapni szakkönyveket (sok száz oldal) el kell olvasni és halványan lehet hogy lesz egy elképzelés a motor működéséről. Még egyszer: SEMMI féle fizikai akadálya nincs a motor balra forgásának, csak maga az égési (robbanási) folyamat nem fog így működni.
2021. ápr. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Értem akkor ezért is fontos maga a vezérlés beálitása mikor sziv, sürit, eléget, kipufog! Én meg ilyen iskolába akarok menni és ezt tanulni csak nem biztos, hogy felvesznek.. de ha nem akkor is megakarom tanulni, mert érdekel! Tudnál ajánlani szakkönyveket? esetleg egy cimet?
2021. ápr. 30. 12:03
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
5os vagyok.. akik lepontoztak uzenem nekik, ha a vezerlestol forogna visszafele a motor, probaljanak meg egy lancos motort, mondjuk egy audi 3.0tdit visszafele megforgatni, orom lesz nezni a 3 lanc kozul melyik ugrik el. Utana rakjak helyre a vezerlest.. ;) sok sikert
2021. máj. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Hidd el, próbáltam, nem audit, de láncos volt. Tudom hogy nem szereti a láncfeszítő, de a vezérlés nem akadályozza meg az ellentétes irányú forgást. Annyi volt csak a hatása, hogy kicsit nehezebben indult be, mert idő kellett, hogy a motor kidolgozza magából (és a szívósorból, légszűrőházból) a kipufogorendszerből visszaszívott oxigénmentes kipufogógázt. A szokásos 3-4 főtengelyfordulat helyett kb. 15 fordulat után indult be.


Ne akard magyarázni a bizonyítványodat, mert minél inkább megmagyarázod, annál kevésbé tűnsz hozzáértőnek.

2021. máj. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Az osszes 3.0 4.2 visszaforditastol elugrik. Bizonyitvany ide-oda, ez tapasztalat. Akkor neked szerencsed volt, nalunk vw-audi szervizben, 30fokot fordult visszafele es mar eleg volt hogy elugorjon.
2021. máj. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!