Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit rak oda a csávó a csapágy...

Mit rak oda a csávó a csapágy és a főtengely közé? és miért? Videó odatekerve lent.

Figyelt kérdés

[link]

Arra a zöld kis valamire gondolok amit darabokra vág a videó elején.



2020. jún. 17. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen hézagellenőrző cumót. Én még csak "takony" formátumban találkoztam vele, ilyen rideggel nem. A lényege, hogy be kell rakni a főtengely és a csapágy közé, le kell húzni minden csavart a megadott nyomatékra, utána szét kell szedni, és a zöld cucc kilapulásának mértékéből meg lehet nagyjából mondani, hogy mekkora a hézag a csapágy és a főtengely között.
2020. jún. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Úgy kell elképzelni mint a simsonon a gyertya menetébe bedugott drótot.
2020. jún. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 veterán vas ***** válasza:

Ahogy #1 írja!

Ha megnézed, a szétszerelés után a papíron levő skálához hasonlítja a zöld csíkok szélesséégét. Ha túl széles a zöld sáv, akkor a két csapágyfél között az ideálisnál kisebb a hézag, ha túl keskeny, akkor viszont a kelleténél nagyobb. Első esetben nem tud megfelelő olajfilm kialakúlni, a második esetben könnyebben fog kiverődni, illetve esik a rendszerben az olajnyomás.


Ha jó minőségű gyári alkatrészeket használ az ember, és előírás szerint rakja össze, akkor nincs szükség ilyen bűvészkedésre.

(szerintem ügyfélvakításnak kiváló, amolyan hókuszpókuszolásra alkalmas "kellék")

2020. jún. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előttem leírták.

Még annyit hozzátennék, hogy házibarkács körülmények között a forrasztó ón is kiváló hézag ellenőrzésre.

2020. jún. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!