Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi az élettartama egy...

Mennyi az élettartama egy főtengely szíjtárcsának, illetve egy szíjtárcsának általában?

Figyelt kérdés
Hány kilométerenként vagy évenként kell vagy szokták cserélni?
2020. máj. 14. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Kérdés, hogy milyen autón?

Pl egy régi dízel f astrán, aminél még nem hosszbordás szíjas volt, kb örök darab.

De egy mai, 5-6-7-8-9 bordás, kartonpapírból gyártott, 5 grammos vacaknál lehet, cserélni kell 50 ezrenként.

Képesek már alumíniumból gyártani ezt is, a régi autóknál még acél volt.

De mindjárt jönnek lepontozni a modern autó fanok, hozzáteszem, nekem is egy 2010-es szemétdomb van.

2020. máj. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 crudy ***** válasza:
Nem hulyeseg amit irsz, a szemtdombokba :D lehet hamarabb tonkre megy. Regen a szijtarcsa csak egy szijtarcsa volt, fembol kimunkalt darab, nem romlik el. Mar egy ideje vannak olyanok, hogy a szijtarcsa ket gyurubol all es kozott gumi van. Tehat egy gyuru ami ramegy a fotengyelre, azon eg, gumigyiru, es azon egy tarcsa amire a szij megy. Ezt azert alkalmazzak, hogy a lengeseket kiegyenesitsek de a gumi hajlamos eloregedni. Ezeket nyilvan hamarabb kell cserelni de szerintem nem 50ezrenkent
2020. máj. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2005-ös autóm nem tudom mennyire számít mainak. Hosszbordás szíj van rajta. A szíjtárcsában van csillapítás. Ráadásul dízelmotorról van szó. 16 év és 340.000 km elteltével még nem kellett cserélni.
2021. jún. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!