Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nürburgring Nordschleife-re...

Nürburgring Nordschleife-re ki szeretnék menni saját autóval, hogy tudok oda bérletet venni?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 24. 10:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Bérletet vagy 1 alkalmas jegyet? 1 alkalom (1 kör) az hétköznap €25, hétvégén €30.

Éves bérlet €2200.


Ott helyben is lehet, de online előre is lehet egy alkalmazás segítségével. Érdemes megnézni a szabad időpontokat a honlapjukon.

2021. ápr. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

12: fasza, tehát megjelenek és csak úgy mehet az élményautózás?

Értem, megnézem a szabad időpontot.

Voltál is kint?

Egy valakit ismerek aki volt kint de őt a cég fizette be de nem is tudott nekem ebben segíteni.

--

Bocs de se angolul se németül nem tudok.


Oda találok, van egy német ismerősöm, tök egyedül mentem, Nürnberg-től még 80 km-re lakik és oda is el tudtam menni, szerintem teljesen lenéző és egyben a színvonalát is tükrözi, ha valaki szerint az idegennyelv tudása határozza meg a vezetési technikáját, térképen való tájékozódását. Segítek nincs okos telefonom, gps-em és mégis ki értem és vissza.

2021. ápr. 25. 00:22
 13/21 A kérdező kommentje:
10.:jelentettem, de elhiheted, hogy nem a google linkekért kuncsorgtam, ellenben valaki le is írta a tapasztalatát.
2021. ápr. 25. 00:23
 14/21 anonim ***** válasza:

[link]


Itt menj arra, hogy "opening hours Nordschleife" > "learn more" > és itt látod a pontos nyitvatartást. Egyik ilyen idősávra érkezz meg, és kérdezz meg bárkit, hogy "where can I buy a ticket?", németül talán kb úgy van, hogy "Wo kann ich ticket kaufen" (sose tanultam németül, de ezt valszeg megértik, mégha hibás is), de szinte biztos ki lesz írva nagy betűkkel, hogy pénztár (cassa, cashier, tickets, valami).


Azt kifelejtettem, hogyha a határaidat akarod feszegetni, akkor érdemes biztosítást is kötni, mert ha lebontasz egy adag szalagkorlátot, meg el kell szállítani a kocsid, stb, akkor könnyen ott fogsz hagyni akár 2-3 millió forintot extrába a 30 eurós jegyáron meg saját káron felül. A biztosítás nem olcsó, kb 50-150 ezer forint talán (/nap), úgyhogy neked kell mérlegelned.


Nem, még sose voltam, de tudok angolul.

2021. ápr. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, bármely furcsán is hangzik, igenis összefügg mindez. A vezetés és tájékozódás a helyzetfelismerő képességen, illetve ami ennél is fontosabb, a problémamegoldó képességen alapul. Ahogy korábban már írták, nem lenne szabad hogy a nyelvtudás hiánya problémát okozzon az információk megszerzésében. Nem tudsz angolul? Na bumm, kimásolod az angol/német szöveget és bemásolod a google fordítóba, vagy ha Chrome-ot használsz akkor azonnal le is fordítja neked az egész oldalt magyarra. Netán nem értesz a számítógépekhez, hogy ezt megcsináld? Akkor meg fogj egy szótárat, sokkal lassabb, na de így csináltuk a dolgokat 20 évvel ezelőtt is.


Szóval igen, ez (lenne) a problémamegoldó képesség. A megfelelő vezetéstechnika alapja. A tájékozódás alapja. Nem vonom kétségbe, hogy kimentél Nürnbergbe, na de az nem is egy nagy kihívás, tekintve hogy végig autópályán tudsz menni és semmi tájékozódási képességre nincs szükség. Talán vagy 3 városnevet kell megjegyezni, ahol egyik pályáról a másikra kell felmenni és ott is vagy.

2021. ápr. 25. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#13: szalmabábot pofozol!


Senki nem mondta, hogy a vezetési tudásod a nyelvtudásodtól függ!


Csak azt mondták, hogy hogyan fogsz ott boldogulni nyelvtudás nélkül, ha még a neten sem tudsz eligazodni... .

2021. ápr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

#16: kapsz tőlem 5*-ot. :-)


Pontosan így van!

2021. ápr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

15.: mondjuk mérlegelek.

Viszont rossz példa, mert aki oktatott vezetéstechnikai dolgokat ő leszögezte, hogy ne használjam visszaélésre és ha netán gyorsabban is megyek egy adott szituációban, tudjam mi a határ.

munkahelyem az adott útvonalon 95 km, 55 perc volt a rekordom és nem nyomtam neki úgy, hogy ami a csövön kifér, vagy egy másik útvonalon 60 perc volt a rekordom, ott is 90 perc a normál menetidő...

Szóval volt is tartalék, de ismertem is az utat.

Oké, hogy ezt a versenypályát nem ismerem, viszont nagy vágyam, hogy egyszer kipróbáljam :)

2021. ápr. 25. 12:02
 19/21 anonim ***** válasza:

Remélem, nem ilyen módon vagy profi a vezetésben... :-D


https://www.youtube.com/watch?v=ga0wUYxkb8E

2021. ápr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
20: 4 éve van jogosítványom, napi szinten 200 km-ert megyek, 50E km-nél járok nyugi, nincs vérembe a vezetés.
2021. ápr. 25. 13:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!