Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért érdemes szerelőt vinni...

Miért érdemes szerelőt vinni autóvásárlásnál?

Figyelt kérdés
Abszolút laikus vagyok, csupán csak elgondolkodtatott, hogy mindenki azzal jön, hogy érdemes egy szakit is elvinni. Ez ok, de egy autószerelőnek pont nem feltétlen az az érdeke, hogy az ember egy viszonylag hibátlan autót vegyen, hisz akkor lehúzhatná a rolót.
2021. ápr. 19. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Nagy tudomány nem kell megnézni egy autót, alánézel, hogy nem rohadt-e, mész vele pár kört, és ennyi.

Kell hozzá szem, meg fül.

Legfeljebb azért vigyél magaddal valakit, hogy többen legyetek, akkor nagyobb lesz az önbizalmad ellenőrizni az autót.

2021. ápr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hibátlan autót sose fogsz venni, csak esetleg azért hogy ne verjen át a tulaj .

Azért ha alánéz és meglátja hogy annyira kopott a fék hogy már a betét is kiesett, akkor arra oda kell figyelni. Mert te mivel abszolut laikus vagy ezeket nem látod meg. Egy szakember sok mindent meglát.

AZ autószerelőknek meg így is úgy is van munkája.

2021. ápr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Örökké hibátlan autó nincs. Az autószerelők többsége a hosszú távra tervez, a fix ügyfélkör kialakítása a célja, ennek pedig az ügyfélbarát, korrekt hozzáállás az alapja.


Röviden összefoglalva: elhívsz engem autót venni. Én azt mondom, hogy nem. Ebben az esetben te mondjuk veszel egy rossz autót. Van 5 szerelő a környékeden, 20% esélyem van, hogy hozzám hozod majd. Sőt, annyi sem, mert mivel nem segítettem autót venni, lehet direkt nem hozzám fogod hozni javíttatni. A rövidtávú segítségmegtagadás miatt elbuktam egy potenciális hosszútávú kuncsaftot. De ha elmegyek és segítek neked venni egy hibátlan autót, akkor már a legelső kötelező szervizt jó eséllyel velem fogod csináltatni, illetve a jövőben is hozzám fogsz fordulni mindennel. Miért? Mert korrekt és segítőkész voltam/vagyok.


Szóval mint mondtam, az értelmes autószerelő ügyfélbarát és segítőkész. Sokak panaszkodnak idióta szerelőkre, hát igen, van olyan is, mert semmi üzleti érzékük nincs. Akinek egy kicsi esze is van, az inkább elesik egy pillanatnyi bevételtől, mert hosszútávon sokszorosan megtérül. Visszatérő kuncsaftokból lehet megélni, nem pedig abból, hogy egyszer lehúzom a "laikus marhát" 20 ezer forinttal, aki ezért soha többet nem jön vissza.

2021. ápr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

A szerelő sem tud többet tenni mint a vevő, felszerelés és szerszámok nélkül.

Én mindig úgy vettem járművet amiről tudtam hogy jó gyártó, apró utólag orvosolható problémákkal találkoztam eddig.

A titok mindössze annyi hogy normál fizetésből egy ésszerű autót kell választani, nem A6-os meg 5-ös bmw-t és máris gondmentesebben lehet járkálni a kocsival.


Egy Opelhez, Seathoz, franciához, olaszhoz kétszer is hozzányúlhatnak komolyabban, míg egy Auris vagy Civic gyári alkatrésszel fog futni.

2021. ápr. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
A leírtakat kiegészíteném azzal, hogy valakit a tanuzás miatt úgyis vinned kell magaddal, szóval 2 legyet egy csapásra.
2021. ápr. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én most vettem autót, sajnos a szerelő akiben megbízok covidos volt nemrég állt újra munkába úgyhogy csak utólag tudtam hozzá elvinni, de nagyon megtetszett az autó, jó állapotban van, azt mondta nem nyúltam félre, de szerencsém volt mert annyira nem értek hozzá.
2021. ápr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell nagy tudás egy kocsit átnézni vásárlás előtt. Aki kicsit is ért hozzá, át tudja nézni maga. Vagy visz olyan ismerőst aki ért hozzá.
2021. ápr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Általában az ilyen hozzáértő ismerősökből lesz a baj.
2021. ápr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Miért lenne baj?

Nem kell nagy tudomány egy autó átnézéséhez, én is mentem már ismerősnek autót venni, holott nincs autószerelő végzettségem. De értek hozzá annyira, hogy meg tudjam állapítani ha egy autót nem érdemes megvenni.

2021. ápr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ennyit arról, hogy érdemes "hozzáértő" ismerőst vinni.

Ekkor szokott az lenni, hogy vedd meg szép a színe, szép a fényezés.

Aztán alá meg senki nem néz, típushibákat senki nem ismeri.


Egyedül kell autót nézni vagy szerelővel.

Előtte érdemes autós fórumokon utána nézni a típushibáknak, ajánlott motoroknak. Így ki lehet lőni a nagyon problémás példányokat.

Gondolok például egy 2 ezres PDTDI-re, hogy felejtős de ha nem olvasol utána akkor nem tudod és simán megveszed.

2021. ápr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!