Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automosoba melyik fontosabb?...

Automosoba melyik fontosabb? Az aktiv hab vagy a sampon felhordas?

Figyelt kérdés
Ketto kozul melyik az amit a magas nyomasu elott okvetlenul hasznalni kell? Vagy inkabb mintket programot erdemes hasznalni elotte?
2021. ápr. 9. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Én végig szoktam menni minden programon. De igaz, hogy ezeket az önkiszolgáló mosókat inkább csak télen használom. Mikor vége egy sós-trutyis időszaknak és csak nagyjából akarom lecsapatni. Hiába megyek végig aprólékosan az összes programon egy nagyon vékony koszfátyol mindig marad a felületen. Ha makulátlan tisztaságot szeretnék, akkor itthon előveszem a vödröt és a mosókesztyűt.
2021. ápr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Én csak aktivhabozni szoktam, aztán mehet le róla a szlötyi
2021. ápr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

Gyors mosás, Aktív hab, mosás, kefe, aztán vagy wax vagy mosás vízzel.


Először vízzel fellazitod a szutykot( ha szuztykos nagyon)

Utána nyomod a habot, mert az fellazitott szutykot jobban leoldja( annyi ideig nem tudod habozni víz nélkül hogy rendesen lejöjjön ezért ne hagyd ki az elsőt)

Leszeded a nagyrészt ezután lemosod a feloldott szutykot hogy a kefe ne karcolja a mikronokat..


Utána kefével teljesen tisztára simized.


Ilyenkor a gépeken általában Vizes öblítes jön, én ezt kihagynám. Egyből a waxot nyomom, mert nincs különbség hogy waxal mosom-e a habot le vagy vízzel, csak többet dobol bele.


Utána végül vízzel lemosod a waxot.


Ha nem koszos az autó nagyon, elég a hab+mosás utána. Koszosra a fentit szoktam csinálni, mondjuk én itthon.

2021. ápr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
A benzinkutakon a legócskább tisztítószereket öntik a tartályba és adják el méregdrágán. Én azt csinálom, hogy viszek rendes autósampont, egy vödröt és szivacsot. A kútra csak a magasnyomású mosó miatt járok ki.
2021. ápr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Fogom habos magasnyomásúval kezdek , ablakok , tükrök, kerékjárati íveket ha lemostam aktív habbal folytatom majd kefe , így nem lesz karcos semmi mert a magasnyomású leszedte ami még van azt a aktív hab fellazította így a kefe már nem bánt eddig 400 forint aminél tartunk. Megy vele egy kétszázas és öblítés funknció, ott csak a alja és a kerékjárat kap vizet, utána pedig száradás segítő adalekos cuccal 200 forintért lecsapatom, ha ügyes vagyok belefér ha nem akkor a végére egy 100-as csak, hogy ne legyen sehol habos a kocsi. 800-900 forint télen hetente , nyáron meg 2-3 hetente mosom és az ablakot kúton miközben tankolok lemosom. :)
2021. ápr. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon koszos az autó tehát vastagon van rajta a kosz akkor sima vizes magasnyomásúval lecsapatom előtte hogy a kosz nagy része lekerüljön róla. Jártam már úgy hogy rendesen sorrendbe mentem végig a programokon és a kosz valamilyen szinten rajta maradt, mert hiába lazította fel, szépen a hab annyira nagy mennyiség volt rajta hogy az már sok volt neki. Ezért szoktam leöblíteni, aztán habozni jó alaposan. Majd a kefés mosással átdörzsölöm az egész autót, utána jó alaposan leöblítem az egész autót kiállok a mosóból fogok egy nagy mikroszálas rongyot és telibe áttörölgetem az autómat. Vannak olyan részek ahol dzsuvás marad akármit is csinálok azt itthon ablaktisztítóval és egy ronggyal szoktam alaposan kitörölgetni mert így hatásosabb. Az üvegeket minden mosás után itthon a garázsba külön pucolom meg kívül belül az összeset. Kívülre meg 2-3 havonta szoktam tenni ilyen vízlepergetős réteget, télen mondjuk gyakrabban. Ez azért jó mert az ablaktörlőt sem kell maximális fokozaton használjam, a másik előnye a hideg éjszakákon jön elő hogy az üvegre fagyott jég sokkal könnyebben lejön.
2021. ápr. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!