Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nem szoktak megdicserni,...

Ha nem szoktak megdicserni, hogy jól vezetek, akkor nem vagyok valami jó?

Figyelt kérdés

Nem szoktam minden héten új emberekkel furikázni, de eddig egy valakire emlékszem, aki magától azt mondta, hogy na, igen.

A barátnőm például soha nem mondott még rám semmi jót, állandóan csak a barátnőjét dicséri agyba főbe, hogy milyen jó. Ez például kifejezetten bosszant, de tényleg. Iszonyúan tudok ilyenkor rá haragudni, mikor szinte mindig felhozza.

Nektek el szokták mondani, hogy jó sofőrök vagytok, vissza szoktátok hallani?



2021. márc. 31. 22:10
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Most nem azért mondom, de mi számít jó vezetésnek?


Ha képes vagy normálisan, szabályosan közlekedni, az rendben van.


Ez alapvető egy sofőrnél. Innentől meg mit kellene megdícsérni? Szépen váltasz, jól fogod a kormányt? Átengeded a gyalogost a zebrán? Figyeled a körülötted lévőket? Segíted a forgalmat? Ahogy írják, konstatálják, hogy vezetsz, és kész.


Kicsit olyan mintha azért dícsérnének meg, hogy de jól porszívózol.

2021. ápr. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

És azt se felejtsük el, sok embernek eléggé félrement értékrendje van a "jó sofőrrek" kapcsolatban.


BP-i autósokon futottam bele egy nem túl eszes illetőbe aki magát jó sofőrnek vefiniálta. Mert "jók a reflexei" "hirtelen reagál a helyzetekre" "nem tököl a lámpánál". Tipikusan a sietős, erőszakos sofőr aki egy pillanat alattt "dönt" csak éppen nem veszi figyelembe, hogy a nagyon f..sza tudását a másinak kellett kivédenie, korrigálnia.


Holott valahol a legbeszélyesebbek ezek az izgága racerek akik ide-oda rángatják a sávok között meg hátulról bombáznak be eléd mert "van még hely".


Aztán előbb utónn csattanás a vége akkor meg jönnek azzal, hogy "hát de nem láttad, hogy jövök" a saját felelősségük meg letudják azzal, hogy mindenki hibázik... :)

2021. ápr. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Vagy sokan definiálják a tudást a sebességgel. Aztán az ilyenek annyira jól vezetnek hogy a gázt tudják taposni, de az első alapvető közlekedési szituációban balesetet okoznak ahol az agyukat is használni kellene.
2021. ápr. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy szerintem a jó sofőr az, aki ötvözi a "határozott" haladást a türelemmel, higgadtsággal, előrelátással.


Határozott alatt nem a nyers sebességet és agresszív nyomulást értem, hanem hogy felveszed a forgalom ritmusát, kihasználod, felsmered a helyzeteket de mindamellett körültekintő vagy és kiszámítható a másik fél számára.


És adott esetben lemondasz mások javára vagy a saját biztonságod érdekében a "nyerésről", defenzíven vezetsz.


Például ha látom, hogy valaki nagyon be akar jönni, akkor engedem, hagy menjen legyen minél távolabb. Vagy ha idegesít is nem megyek utána, nem büntetek rá, stb. Vagy csak szimplán ha látom, hogy egy előzés necces lenne, akkor inkább veszek egy mély levegőt, megvárom míg tiszta lesz a helyzet és akkor előzök. Lehet veszítek 2 percet de nem veszítem el az életemet.


Vagy olyan apróságok, hogy el akarom engedni a szemből elém kanyarodót, akkor figyelem a tükröt, nem-e akar valaki hirtelen rám előzni, plusz úgy helyezkedem, hogy egyértelműen értse mindenki, mi is a szándékom éppen.

2021. ápr. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Eleve az a kérdés, hogy mi számít jó soförnek?
2021. ápr. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem vagyok jó sofőr, de rohadtul nem zavar.
2021. ápr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
31%

"És mit csinálsz, hogy ezt mondják?


Mit csináltál, hogy a csajok is mondják például?"

Amit szeretett. Volt olyan csajom akinek az tetszett, hogy kinyomtam a szemét az autónak, tempós kanyarok, stb. Nem vagyok rá büszke, de így is tudtam vezetni, és akkor is mondták sokan, hogy gyorsan vezetek, mégsem félnek mellettem.

Meg volt olyan csaj, akit tudtam, hogy rosszul van, ha nagyon megyek, ezért a nyugis, nagyon finom stílusomat alkalmaztam.

Lehet hülyeség, hogy mindig az utasaim igényeit nezem, hogy hogy vezessek, de jó érzés hogy van valami, amiben sokan tudják hogy jó vagyok. Egyik legjobb élményem ezzel kapcsolatban, hogy egyszer a szomszédasszonyt vittem be a sürgősségire, és utána még 2x vittem a kórházba kezelésre, mert megkért. És utána mindenkinek mondta, hogy milyen nyugodtan ült mellettem, mikor még rosszul is volt, nem zavarta hogy éppen autóban ül. A fia mellett meg mindig fél. Jólesik na.

2021. ápr. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Csak a barátnőmet tudom példának felhozni, meg az ő sokat emlegetett barátnőjét. Róla csak azt mondja, hogy jól meg gyorsan tud parkolni akárhova, meg nem tötymörög, hanem dinamikus.

Például, ha valaki mellett ülök ritkán, vagy ültem míg nem volt jogsim, addig én is el tudtam dönteni, hogy átlagosan vezet, (vagyis biztonságosan, nyugisan eljutottunk a-ból b-be) de volt akire meg egyöntetűen azt mondtuk, hogy nagyon jó. Ő lendületesen, (olykor picit gyorsabban mint a megengedett) ugyanakkor biztonságosan, mert érződött, hogy nagyon ura a helyzetnek, igaz tapasztalata is van jócskán autóval-nagy motorral egyaránt.

Erre csak tényleg azt tudom mondani, hogy akkor lehet kielemezni, eldönteni, ha vele utazol és látod.

2021. ápr. 1. 12:47
 19/29 anonim ***** válasza:

Én ezt nagyon nem értem... Most pl az utolsó is azt mondja hogy jól vezet, mert nem félnek mellette az utasok...hát a baszna be' ha félnének.

Szerintem 2 típus van, aki tud, meg aki nem tud vezetni.

Hogy lehet nagyon jól vezetni? Az lenne az alap, hogy tudod kezelni az autót, ismered és betartod a szabályokat. Ha meg gyorshajtassz, akkor szintúgy tudnod kell kezelni az autót hisz akkor ott nagy a baj ha már ennyitől fosni kell melletted.

Mint írták is, miben nyílvánul meg a jól vezetés? Majd mondja az utas hogy "aztak§rva, olyan jól betetted 3.-ba. Na meg a kanyarok, te olyan jól tudsz kanyarodni"? Vagy ilyenkor azt szokás mondani hogy " olyan jó hogy nem fulladtál le mikor elindultál és még a kuplung9t sem égetted le"? ...

2021. ápr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a parkolásnál jön ez ki sztem. Ott áll mögötted 4 autó, te meg látsz egy szűk helyet, ahová a legtöbben nem mernének beparkolni, és tök gyorsan megcsinálod, akkor mondhatják, h de jól vezetsz.


Én pl csak olyan helyre pakolok ahová egy óvodás is be tudna. Vagy ha van vmi váratlan helyzet. Vagy szűk utcákon kell menni ahol sok az emelkedő, és folyton meg kell állni, és akkor szépen el tudsz indulni. Ugye ezt már pl nem is tanítják az autósiskolákba.

2021. ápr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!