Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Két irányú utcában csak egy...

Két irányú utcában csak egy irányban parkolás?

Figyelt kérdés
van egy utca de kétirányú viszot minden autó kelet felé néz, mindegy, én ellentétes irányban álltam mert arra indulok vissza, fater szerint ilyenkért közterületesek rakhatnak bilincet de a kreszben nem volt ilyen amikor vizsgáztam tavaly. Ezt rosszul tudja?
2021. márc. 18. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak a menetirányba állhatsz meg.
2021. márc. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Faterod egy idióta már bocs.
2021. márc. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Volt (van) ilyen a kreszben, legfeljebb te nem tanultad meg rendesen.


"Megállás

40. § (1) * Járművel megállni - ha közúti jelzésből vagy a (2)-(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik - csak az úttest MENETIRÁNY SZERINTI JOBB SZÉLÉN, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad. A megállást irányjelzéssel jelezni kell."

[link]

2021. márc. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Bilincset nem fognak rakni, mert ezzel nem akadályozod a többi közlekedőt parkolva!


De tényleg nem szabályos, lsd. 3-as.

2021. márc. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne állj meg ilyen helyen a menetirány szerinti bal oldalon. Egyrészt szabálytalan, másrészt induláskor nem látod a szemből érkező forgalmat, harmadrészt sötétben vakít még a tompítottad is.
2021. márc. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyirányúban állhatsz meg a baloldalon. Kivéve persze, ha tábla tiltja, meg nincs meg min. 5,5 m a jobb szélig.
2021. márc. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
menetíránnyal szemben megállni, parkolni nem lehet a kresz szerint
2021. márc. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Direkt nem olvasom el még az eddigi válaszokat, mert tuti leírták. Szóval nekem rémlik olyasmi hogy az út menetirány szerinti jobb oldalálán, az úttal párhuzamosan és egy sorban lehet parkolni. Magyarul, ha te fordítva állsz a jobb oldalon, akkor te igazából a menetirány szerinti bal oldalon vagy, ami nem szabályos. Egyébként 1,5 éve etitánon tanultam, és annyira szájbarágós volt hogy így megjegyeztem.
2021. márc. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
én 1 éve tanultam e-titánon, itt félre értések vannak, az utca 2 irányú és jobb oldalán álltam szemben de nincs meg 5.5 méter. De ezentúl akkor párhuzamosan kell állni vettem az adást
2021. márc. 19. 09:51
 10/13 anonim ***** válasza:
49%
Most én vagyok a hülye, vagy tényleg azt mondod hogy merőlegesen parkolsz az út "szélén"?
2021. márc. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!