Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Behúzzátok a kéziféket ha...

Behúzzátok a kéziféket ha lámpánál vártok a zöldre?

Figyelt kérdés

engem már pár éve azzal piszkál apa, hogy ha állok a lámpánál húzzam be a kéziféket mert ha lábbal fékezek világít a féklámpa és kiég az izzó aztán lehet kicserélni.

Apának két autója van és amit most használok az is az övé volt csak elbirtokoltam , eddig neki két évente mindig kellett kéziféket állítani vagy beállt a féknyereg vagy bowden szakadt el mert úgy húzogatja mint valami kikopott teherautó váltó lenne. Nekem meg semmi baj a kézifékkel, most müszakizik a kocsi és semmit nem kellett rajta piszkálni, de valóban egy izzót ami asszem 150 forint volt az ki kellett cserélnem, szóval abban igaza van, hogy kiégett az izzó 4 év alatt, gondolom azt amúgy a gyárban tekerték be, de mindegy.


Ti hogyan csináljátok? Persze nem az alföldön lakok sajna, ott szerintem még sebességbe sem kell tenni a kocsit, igaz-e? Nem gurul el.


2021. febr. 26. 15:39
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
2021. febr. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Mindig. Egyrészt, hogy ne égessem ki a mögöttem álló szemét, főleg a felső, ledes féklámpámmal, másrészt mert megszokás:

automataváltós buszt vezetek hivatásszerűen, annál meg nem vagyok hajlandó állandóan "féken tartani" a 20 tonnát, mert "kemény" a pedálszelep, hanem egy kapcsoló, és máris fogja a parkfék, ami gázadásra old.

Ezt "analogizáltam" a személyautómnál: Pirosnál kézi behúz, kéz a kézifékkaron, piros-sárgánál láb a gázon és a kuplungon, váltó 1-ben, és zöldre kézifék old, tűz.

2021. febr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!