Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A forgalmi vizsgám ma tettem...

A forgalmi vizsgám ma tettem le. Ha elmegyek az okmányirodába megcsináltatni a jogosítványt, akkor kapok majd ideigleneset?

Figyelt kérdés
Mint pl a személyigazolványlál, vagy az 1-1,5 meg kell várnom míg meghö? Válaszokat előre is köszönöm!

2021. febr. 10. 00:50
1 2
 1/17 anonim válasza:
19%
Meg kell várnod, amíg megérkezik. Szerintem olyan 2-3 hét
2021. febr. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Igen, régen nem lehetett, de ma már lehet vele vezetni.
2021. febr. 10. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
14%
Hát én két éve csináltam jogsit, akkor nem volt ilyen. De egy éve is hasonló válaszokat olvastam itt, hogy meg kell várni... kétlem hogy azóta változtatták volna ..
2021. febr. 10. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
17%
Ha eddig tudtál várni, akkor ez az idő már nem számit.
2021. febr. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Már vége a várakozásnak.


Régen az első jogsit meg kellett várni, de ma már nem.


Igazából jó, hogy mindenki a sületlenségét írja neked, mert azt, aki negmondja a frankót nem figyeled majd..


Nagyon remélem segítek neked, s sok friss jogsis társadnak is.


A törvények változnak.

2021. febr. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, de ott kezdődik hogy időpont kell a kormányablakba.
2021. febr. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#6 időpontom már van csak kíváncsi voltam, nem tudom hogy működik pontosan:) ha nem lehet természetesen megvárom:)
2021. febr. 10. 17:22
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

#5


Akkor mutasd már meg a jogszabályi változásokat, ami ezek szerint az utóbbi egy-másfél évben történt.

2021. febr. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

8# 2021. február 1-től, első vezetői engedély igénylése esetén is alkalmas lesz vezetésre, ugyanis a kormányrendelet 3. §-a kiegészül egy (2a) bekezdéssel, ami ez:


„3. § (2a) Magyarország területén járművezetési jogosultság igazolására alkalmas az engedély-nyilvántartásba bejegyzett vezetési jogosultság a vezetői engedély első alkalommal történő kiállítása, új kategória Magyarországon történt megszerzése, az egészségi alkalmasság meghosszabbítása vagy házasságkötésből eredő névváltozás miatti vezetői engedély csere esetén, a bejegyzés időpontjától az elkészült vezetői engedély kézhezvételéig, de legfeljebb 30 napig.”



Annyiból nem szerencsés a fogalmazás, hogy nem az adatlapot nevezi meg, hanem a nyilvántartásba történő bejegyzést, de az az igényléskor, az adatlap kiállításakor történik. Közúti ellenőrzéskor a vezető az adatlappal lehet bizonyítani a nyilvántartásba történt bejegyzést.

2021. febr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

8

[link]

Olvasd el.


Régebben máshogy szólt, de azóta változott.


Mielőtt lepontozod a válaszom, nézz utána!! Hajrá, ha megy az olvasás!

2021. febr. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!