Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet "érezni" egy autót?

Hogy lehet "érezni" egy autót?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 hónapja van jogosítványom, és most jutottam el oda, hogy szükségem lenne rá napi szinten. Na most egy közepes méretű autóval tanultam vezetni, otthon viszont egy hosszabb kocsink van.

Már a tanulókocsinál is az volt a legnagyobb nehézségem, hogy nem éreztem az autó végeit.

Valaki tud pár tanácsot adni, hogy fejleszthetném ki ezt a "képességet"?


2010. aug. 16. 16:54
 1/7 anonim válasza:
100%
Nekem az a gondom, hogy semmilyen járművet nem érzek, és ezért jogosítványról nem is álmodozhatok.... Még a biciklit sem tudom normálisan kezelni, mert egyszerűen nem érzem :S
2010. aug. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igazából majd beletanulsz, rosszabb esetben meghúzod. Amúgy ha vállalkozó kedvű vagy akkor 4 kis pöcköt rakhatsz a 4 sarkára az autónak, felragaszthatod őket celluxszal mondjuk és úgy parkolsz vele.
2010. aug. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Majd beleérzel. Én pl kezdetekben úgy tolattam be a garázsba, hogy figyeltem, mikor jelenik meg a sarokban a fényszóró fénye, akkor voltam jó :)
2010. aug. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=TPti1XCx5Z8


Na így lehet, v inkább kéne érezni az autó hátulját:)


Amúgy a viccet félretéve én anno ugy gyakoroltam, ( 13-14 évesen) hogy édesapánm elvitt egy ilyen régi elhagyatott szocreál parkolóba... Ott a betonrepedésekbe leszurkáltunk hosszú botokat, kiékeltük kövekkel és akkor ott volt oda kellett beállni, szlalomozni odatolatni, kívülről belülről kerülgetni... midnen simán megy sosem törtem össze autót 3 év alatt:)

Öcsémet ugyanoda viszem msotanság... 16 éves elégjól megy neki is.

És ha rosszul navigálsz, és nekimész... na bumm eldöntöttél egy 1cm-es botot:) Nempedig a parkolóban fogod meghúzni mások autóját, amit (nem feltételezek rólad) de otthagysz.... Így húzák meg 3x az autónak... nem volt szerencsénk... osztálytársamnak a szemünk elött húzták ugyanígy az autóját, elhajtottak... hát nem örült a srác amikor utolértük és 5en kiszáltunk a kis 205-ös peugeotból:D

2010. aug. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Leraksz valami könnyű dolgot akár szivacsból (pl. egy régi ágybetét), akár műanyagból (valami bolyának való), és nekimész párszor. Egy idő után rá fogsz érezni, hogy mi a határ.
2010. aug. 19. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is ilyesmire gondoltam, de se apám, se én nem tudunk ilyen helyről Szeged közelében :( Pedig jó lenne. Társasházban lakunk, szóval udvar sincs.
2010. aug. 19. 08:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Bár nem lakok Szegeden, de szerintem 10-20 km-es körzetben csak van valami hely, szerintem ennyit megér.
2010. aug. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!