Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi miatt viselkedhet így a...

Mi miatt viselkedhet így a gázpedál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Anyukámtól kaptam egy autót városi használat céljára (KIA picanto 2008), amit ő használt előttem, kb 7 évig.

Mióta megvették az autót, a kuplung teljesen jó, a fék elég érzékeny, könnyen lesatuzható az autó, de a gázpedál az valami katasztrófa. A gázpedál kezelése a következő:

-indulásnál erőteljesen meg kell nyomni (nem lehetséges a finom gáz adása) aztán tudom vissza engedni, és rajta tartani egy finomabb ponton ahol nem ad erős gázt az autónak.

Ugye így lehetetlen, hogy megugrás nélkül induljon az autó, ami araszolgatásnál, esetleg csúszós úton elég veszélyessé teszi szerintem. Nem beszélve arról, hogy rettentő kényelmetlen így az autót vezetni.

Ezzel kapcsolatban mondtam a szüleimnek, hogy ezt nem tudom hogyan tudták használni, mert ez szerintem nem jó. Anyum szerint teljesen így kell működnie, csak hozzá kell szokni.

Megnézettem egy szerelővel, viszont ő sem mondott rá semmit, hogy baj lenne vele. A napokban tervezem elvinni más helyre is, viszont előtte szeretnélek titeket is megkérdezni, hogy ez valóban normális-e, esetleg ha van köztetek valaki, aki vezetett ilyen autót, volt-e ugyan ilyen tapasztalata?



2021. febr. 8. 00:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
a károsanyagnak már mindegy kínai megpecsételte a világ sorsát
2021. febr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
A fő probléma az, hogy abszolút nem lehet fokozatosan gázt adagolni az autónak. Az meg nagyon nem egészséges, hogy rángatja a benne ülőket a kocsi emiatt. Ugyanúgy rángat ha én vezetem, akkor is, ha anyum vezeti.
2021. febr. 8. 15:46
 13/13 Gyulus válasza:

Szia,


Szintén ugyanez a probléma/hibajelenség az én picantomnál is.

Lett valami megoldása a dolognak vagy azóta is így használod?

2022. dec. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!