Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó szélvédő repedés javítható?

Autó szélvédő repedés javítható?

Figyelt kérdés

Szélvédő repedés az anyós oldal felől keletkezett kb. 15-20 cm-es hosszúságú, sarkától kb. 15cm-el beljebb van. Ez javítható még?

Illetve ha nem javítható műszakin még átmegy? Elvileg az ablaktörlő magasságig nem ér el akkor átengedik, bár úgy vettem észre hogy ez a repedés napról napra tovább reped.

Szerintetek mitől repedhetett meg, amikor semmilyen ütődés nyom nem látszik kívülről? Először azt hittem valaki betörte vagy valami de nem hiszem mert akkor valamilyen szinten lehetne látni a nyomot, de semmi nincs ott. 23 éves autóról beszélünk gyári szélvédővel, szélvédők is megrepedhetnek idő múlásával?



2021. jan. 29. 09:29
1 2 3
 21/30 veterán vas ***** válasza:

Értem.Viszont amit a #19 válaszomban írtam az személyes tapasztalat.

10 éves korában csak darabokban jött le a matrica. Ha jól emlékszem 3600 Ft volt, és be kellett mutatni az előző szakadt darabjait. Kb. 5 nap alatt jött meg az új matrica.

2021. jan. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
#21: érdekes, nálam 9 éves volt a matrica, de át tudta tenni. Ha nem sikerül, akkor lehet eljárni ahogy leírtad.
2021. jan. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Pl:Honda civic-nèl ez típushiba, az elöregedett kasztni miatt hajlamos a repedèsre. (rohadàs a szèlvèdö alatt) Ja, ès szerintem az sem tesz jót egy ilyen korù kocsinak ha mindig patkàra àllnak vele.
2021. jan. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 veterán vas ***** válasza:
100%
Mi a fene az a "patka"? :D
2021. jan. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
#24 :) pl:Ha jàrdàra àllnak félkerékkel ès a kasztni ferdèn àll, az elrozsdàsodott szèlvèdökeret torzulhat...talàn könnyebben reped a szèlvèdö. De azt màr ne kèrdezd még, hogy mi az a "fèlkerèk"! :)
2021. jan. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 veterán vas ***** válasza:

zolitech!

Képzeld, elsőre is értettem, hogy mire gondoltál.

Nem kell hozzá nagy logika, hogy az úttest szélén található szintkülönbségről van szó.

Csakhogy annak a neve nem patka hanem PADKA!

Szóval jobb lett volna utána nézni a kérdéses kifejezésnek, és nem jópofizni hogy és egy újabb marhaságot írni, hogy "félkerék"

Apropó miért is félkerék?

Keresztben vagy hosszában van megfelezve az a kerék? :D

2021. jan. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
#26 :D Ez egyre jobb lesz! Öszinte leszek, eszembe se jutott hogy rosszul írtam, igazad van az "PADKA"! Köszönöm ! A félkerékkel meg csak poénkodni akartam, nem megsérteni !!
2021. febr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 veterán vas ***** válasza:

Jól van na!

Nem bírtam kihagyni. ;)

Így vagyok összerakva és kész. /remélem nincs harag?/

2021. febr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Nincs harag! Minden jót! :)
2021. febr. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
De EU-s rendszámú 😮 nekem 98 óta nincs fent, műszakin is gond nélkül átmegy
2021. febr. 2. 19:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!