Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó szélvédő repedés javítható?

Autó szélvédő repedés javítható?

Figyelt kérdés

Szélvédő repedés az anyós oldal felől keletkezett kb. 15-20 cm-es hosszúságú, sarkától kb. 15cm-el beljebb van. Ez javítható még?

Illetve ha nem javítható műszakin még átmegy? Elvileg az ablaktörlő magasságig nem ér el akkor átengedik, bár úgy vettem észre hogy ez a repedés napról napra tovább reped.

Szerintetek mitől repedhetett meg, amikor semmilyen ütődés nyom nem látszik kívülről? Először azt hittem valaki betörte vagy valami de nem hiszem mert akkor valamilyen szinten lehetne látni a nyomot, de semmi nincs ott. 23 éves autóról beszélünk gyári szélvédővel, szélvédők is megrepedhetnek idő múlásával?



2021. jan. 29. 09:29
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy ide írok, de mi van olyankor ha a szélvédőn van egy rendszám matrica? Azt kaparjam le?
2021. jan. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

11-esnek:

Úgy tudom, hogy a matricát tartalmazó szélvédődarabbal be kell menni az okmányirodába, és kapsz új matricát. Ha volt matrciád, de nincs meg a szélvédő matricás darabja, akkor új rendszám kell a következő műszakira, annak minden egyéb vonzatával.


Kérdezőnek:

Nem fog leműszakizni. Nem is javítható, csak a kőfelverődések zöme. Egyébként milyen autóról van szó?

2021. jan. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt cserélni kell.

Másfél éve cseréltettem, autouvegmost.hu volt a legolcsóbb. Kijöttek helyszínre, megcsinálták amíg irodában dolgoztam.

2021. jan. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Kavicsfelverődést lehet javítani, repedést nem. Illetve 10 centiset már nem. Ez végig fog futni idővel. Műszakin nem szabadna átengedni, de sokszor át szokták. A veszélye az, hogy bármikor végigtörhet pókhálóba az egész.

Ilyen öreg autóba nem szabadna, hogy 30-nál többe kerüljön.

A rendszám matricát a műhely fogja átragasztani aki kicseréli az üveget, ők le tudják szedni sérülés nélkül.

2021. jan. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 veterán vas ***** válasza:

A folthiba(felverődés) javítható, de az is csak egy bizonyos nagyságig.

Az üveg széléről induló repedés nem javítható, egyértelműen a cserét jelenti.

A nagyobbik probléma az, hogy az ilyen jellegű üveghiba -ha nem ütéstől származik- akkor a kasztni deformálódására is utalhat.(korábbi baleset?)

Szóval, megéri utána nézni, mert az új szélvédő is berepedhet.

Az azonosító matrica igénylése és újragyártatása, párezer forintba kerül és néhány nap alatt megoldható, az okmányirodán keresztül.

2021. jan. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Nekem nincs rendszámmatricám, soha nem is volt :)
2021. jan. 29. 18:27
 17/30 veterán vas ***** válasza:
Egy gonddal kevesebb. Akkor már "csak" a szélvédő csere van hátra. :D
2021. jan. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
#15: nincs szükség azonosító matricára. A régit leszedik és az új szélvédőre ráragasztják.
2021. jan. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 veterán vas ***** válasza:
54%

#18

Kettő apró probléma van.

1.ha rendesen fölragasztották a matricát, akkor az már még egyszer nem tudod egy másik szélvédőre is föltenni.

2. megírta a kérdező hogy az autóján NINCS ilyen matrica

(értsd: nem EU-s rendszámú)

2021. jan. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

#19: gyárilag szerintem elég rendesen fel van ragasztva, mégis gond nélkül leszedték. Nem láttam hogyan, gondolom hőpisztollyal. Az új szélvédőmre utána gond nélkül felragasztották, nem sérült meg.

Téged akartalak tájékoztatni erről, azt láttam, hogy kérdezőnek nincs.

2021. jan. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!