Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a gondja a Simsonomnak?...

Mi a gondja a Simsonomnak? SR50-ről van szó.

Figyelt kérdés
Nemrég esett át egy kisebb "generálon", mivel nem voltam megelégedve a max 50 km/h-s sebességével, meg amúgy is főtengely szimmeringes volt. Tehát kapott új szimmeringeket, 15-ös helyett 16-os lánckereket, új kipufogókönyököt, mert a régi elég kokszos volt és a persely kipufogó furata fel lett tágítva lefelé kb 8,mm-t. Az eredmény: ha húzom neki rendesen, nagy gázon indulok és magas fordulaton váltok, egész jó, húz szépen, de e végsebesség érdekes. Másodikban megy 40-et, harmadikban nem egész 50-et, negyedikben 55-öt. Valamint, ha alacsonyabb fordulaton kezdem el felpakolni, alig akar gyorsulni. Ha pl. 35-40-nél már negyediket kapcsolok, képtelen gyorsulni. Ilyenkor vagy vissza kell pakolni, vagy csúsztatni a kuplungot, bő gázon. Mi lehet a gond?
2010. aug. 15. 12:08
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszi, ezeken már túl van. :)
2010. aug. 18. 07:27
 12/15 A kérdező kommentje:
Tegnap 12:20 - Mit jelent az, hogy a hengernek nem jó a vezérlése?
2010. aug. 18. 08:33
 13/15 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy mint tudod a 2 ütemű motor résvezéretl, és minden kis apró változtatás sokat számít.

Ezekben az utángyártott fosokban meg olyan hibák vannak hogy az enmigaz :D

pár millimétert csúsznak mr elég h erőtlen legyen a gép.

És azok is..60-as utángyártott hengert otthagytam 50-essel.

Azért ez elárul vmit: D

2010. aug. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszi, azt hiszem, értem. :) Tehát a perselyen nem jó helyen van a beömlő és a kipuff nyílás?
2010. aug. 18. 11:58
 15/15 anonim ***** válasza:

"Szerintem a lánckereket inkább kissebbre cseréld le,úgy "magasabb" a végsebesség,nagy lánckerékkel csak a nyomatékot növeled! "


Pont, hogy fordítva.

A gyári lánckerék elöl 14 fogas, ezzel kb 60-65 km/h sebesség érhető el.

17-essel a 70 is meglehet, de csak akkor, ha elég erős a gép hozzá, hogy leforogja.


Ja és miért is nem érdemes tuningolni?

Szerintem bármelyik mai motornál érdemesebb.

Ráköltesz kb 50 ezret, és már egy kegyetlenül nyomatékos, utcára tökéletes motort kapunk.

Sőt, még meg is néznek vele.

Tudod a kis Simson a lámpánál, ami állva hagyja az R125-öt is. :)

2010. aug. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!