Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Saját magam itthon lefóliázhat...

Saját magam itthon lefóliázhatom az autót egy másik színre?

Figyelt kérdés
Üdv. Tudom az ablakfóliát szakembernek kell felraknia egyéb igazolásokkal. És hogy nyilván nem fogom tudni ugyan azt a hatást elérni minthogyha egy hozzáértő ember helyezné fel. De egy régi 1.3as suzuki swiftről lenne szó. Igen szeretném hogy jól nézzen ki de valahogy nem szeretném a vételárát mégegyszer rákölteni. Szóval itt jön az hogyha én magam rakok rá mondjuk egy matt szürke fóliát akkor azt beirathatom.e forgalmiba hogy a rendőrök ne vigyék haza a rendszámom?

2021. jan. 4. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

"De egy régi 1.3as suzuki swiftről lenne szó. Igen szeretném hogy jól nézzen ki"

Ugye érzed, hogy nevetséges vagy? Egy autónyi fólia (minőségi) többe kerül, mint a kocsid ára. A fóliázást nem azért csinálja szakember, mert igazolást ad, hanem azért, mert ő tudja megcsinálni. Görbe felületre, rengeteg kivágással, gyakorlat nélkül csak barmolni fogsz, az első sárvédőnél elmegy a kedved az egésztől. Plusz a macera az új színnel...

2021. jan. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ment a zöld pacsi,értékelem hogy lenevetségesezel mert jött egy ötletem. De magát a kérdést nem sikerült megválaszolnod. Eesetleg ezt is megteszed miután kimérgelted magad? :D
2021. jan. 4. 15:44
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen logikátlan, amit írsz. Olcsón, magad akarod megcsinálni, de jó is legyen, de közben tudod, hogy kókány lesz.
2021. jan. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Beviz Elek ***** válasza:
97%

Nyugodtan átfóliázhatod magadnak csak át kell írni a színt a forgalmiban amennyiben a felület 40%-a más színt kapott.


Egy teljes autót átfóliázni nem kis munka, vannak olyan részei amit egyedül nem tudsz megoldani és segítő kézre lesz szükséged. Én azt ajánlanám hogy kezdésnek egy olyan részt keress aminél nem gond/jól néz ha mégsem folytatod tovább, a matt szürkéhez és a gyári színhez is valószínűleg menne egy fényes fekete tető. Amíg azt felrakod (tető a legegyszerűbb elem) addig lesz időd átgondolni hogy valóban nekiugrassz-e a teljes autónak.


Nem tudom mennyire régi a kocsid, de a maradékokat foltokban ráraknám a kasztnihibákra csak hogy lásd mennyire fogja kidobni, lehet érdemes lenne kijavítani a hibákat fóliázás előtt. Rozsdát ne ezzel takarj el, igazgatás közben letépi a fólia.

Kpmf vagy 3M fóliát használj, a többi névtelen meg "most tör be az európai piacra" szutykokkal csak szenvednél, illetve nem is tartósak.

Nézz utána hogy milyen szerszámok kellhetnek és ne ezeken spórolj (pl vágószalag).

2021. jan. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm de még mindíg nem a kérdésre adtok választ. :/ Ez olyan mintha azt kérdezném hogy a jó gulyásba recept szerint raknak.e sárgarépát. Erre azt mondanátok hogy inkább menjek egy étterembe ha ennyire nem értek hozzá. Lassan megengedem a zuhanyt hogy tudjak alatta sírni xD
2021. jan. 4. 16:14
 6/10 A kérdező kommentje:
#4es Beviz Elek: köszönöm szépen ezzel mindent el is mondtál amire szükségem volt! :)
2021. jan. 4. 16:21
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez olyan mintha azt kérdezted volna, hogy a jó gulyásba raknak-e sárgarépát, meg hogy ugyan nem tudsz főzni egyáltalán de egy nagyító hőjével akarod megfőzni az egészet.
2021. jan. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jó ez k.va jó volt :D

De a lényegen nem változtat,hogy Bevizelek úr megválaszolta azt ami a lényeg volt. Az meg már hogy el lesz baszva/rosszabbul jövök ki anyagilag az már az egyéni szocproblémám nem?

2021. jan. 4. 17:11
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Igen szeretném hogy jól nézzen ki de valahogy nem szeretném a vételárát mégegyszer rákölteni"

1. egy régi Swift soha az életben nem fog már jól kinézni

2. már maga a fólia kb megduplázza a kocsi árát

2021. jan. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva: Igen, le.

A többit már leírták: drága lesz, de cserébe ronda, és meg sem tudod csinálni. De én szorítok nagyon!

2021. jan. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!