Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autoban rossz valami vagy...

Az autoban rossz valami vagy en vagyok szerencsetlen?

Figyelt kérdés

Van egy dizel autom, amit karacsonyra kaptam. Eddig csak benzinest vezettem. Pillanatnyilag felek az uj autoval a forgalomban haladni, mert folyton lefullad. Mikor pl egyesben kanyarodnek, lefullad. Vagy mikor kettesben kanyararodnek, es adnek neki kicsi gazt mint ahogy a benzinesnel megszoktam, lefullad. A start-stop-ot kikapcsolom, hogy ne kavarjon be.

Vagy olyan is elofordul, hogy nagyon lassan kiengedem a kuplungot, indulasnal, nyomok egy kis gazt, es lefullad. El sem tudom kepzelni, hogy dugoban hogyan fogok tudni vele araszolgatni...

Dizel autonal a kuplung csusztatas felejtos? Nagyon megszoktam a benzinesnel, talan az a baj? Vagy a kocsival van vmi? Ez egy 1.7-es turbo dizel.


2020. dec. 27. 16:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem is tűnt már így kis Fiesta, igaz az alapból lomha. Valószínűleg vezetéstechnikai gondok lesznek itt, több gyakorlás kell. Az már baj, ha remeg a motor, túl kevés az induló gáz.
2020. dec. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Koszonom a hozzaszolasokat! 99%-ban,az ismeroseimet is beleertve, mindenki ugy gondolja, hogy nem az autonak van baja.

Valoszinuleg tobb gazt kell adjak indulaskor.

Igaz, elindul ha cszk a kuplungot eresztem felfele, de pl egy forgalmas korforgalomnal nem indulhatok el 5 masodperc alatt. Es akkor fulladok le, mikor hirtelen, gyorsan akarok elindulni. Tobb helyrol hallottam, hogy kuplungot nem kene dizel autoban csusztatni. De ugy tunik, ez lesz a megoldas. Mar mentem vele tobb kort, es ugy tunik, hogy tobb gaz adasaval, nem fulladok le.

Meg vissza kell valtsak surubben. Az elolozo kis autom, meg otosben elment 30al. Hat ez nem.

2020. dec. 30. 02:11
 13/17 anonim ***** válasza:

Ötösben harminccal? Normális vagy?

Nem lennék a hajtókarcsapágyak helyében semmi olyanban amit te vezetsz. :D

2020. dec. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Tobb helyrol hallottam, hogy kuplungot nem kene dizel autoban csusztatni."


Óóó baszki... Én nem a kerdezőt hibáztom, hanem a kretén oktatókat, akik valóban azt tanítják, hogy nem kell gázadás elindulásnál, meg nem szabad csúsztatni a kuplungot, pfff.. Nem ritka, hogy a fiatalok kijönnek jogsival a zsebükben, tudják álmukban is, hogy a való életben nem is létező szituációban melyik villamosnak van elsőbbsége, meg ilyenek, de otthon az autóval elindulni már nem tudnak, odébbállni az udvaron is komoly fejtörést okoz. Az oktatók magukba nézhetnének.

2020. dec. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Tobb helyrol hallottam, hogy kuplungot nem kene dizel autoban csusztatni. "

Marhaság. A diesel autóban teljesen ugyanolyan kuplung van, mint a benzinesben, tehát ugyanúgy is kell használni.


Nem is értem az ilyen embereket, minden indulásnál leugranak a kuplungról? Jó lehet velük utazni...

2020. dec. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek. Par napja mar hasznalom az autot, es ma mar egyszer sem fulladt le. Igen, a gaz adassal volt a problema indulaskor. De mar egyre jobban erzem.Az elejen megijedtem, de ugy tunik, a kocsi teljesen rendben van.

13-as, bocsanat, azt elfelejtettem mondani, hogy 30 merfold, nem kilometer. Es tenyleg otosben at szoktam gurulni a kis falvakon.Az 1.2-es benzinessel.

2020. dec. 30. 17:50
 17/17 anonim ***** válasza:
30 mérföldnél jön meg kettesben a töltőnyomás, onnan húz a legjobban... :D :D :D
2020. dec. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!