Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autoban rossz valami vagy...

Az autoban rossz valami vagy en vagyok szerencsetlen?

Figyelt kérdés

Van egy dizel autom, amit karacsonyra kaptam. Eddig csak benzinest vezettem. Pillanatnyilag felek az uj autoval a forgalomban haladni, mert folyton lefullad. Mikor pl egyesben kanyarodnek, lefullad. Vagy mikor kettesben kanyararodnek, es adnek neki kicsi gazt mint ahogy a benzinesnel megszoktam, lefullad. A start-stop-ot kikapcsolom, hogy ne kavarjon be.

Vagy olyan is elofordul, hogy nagyon lassan kiengedem a kuplungot, indulasnal, nyomok egy kis gazt, es lefullad. El sem tudom kepzelni, hogy dugoban hogyan fogok tudni vele araszolgatni...

Dizel autonal a kuplung csusztatas felejtos? Nagyon megszoktam a benzinesnel, talan az a baj? Vagy a kocsival van vmi? Ez egy 1.7-es turbo dizel.


2020. dec. 27. 16:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Igen, ez kicsit számomra is érdekes. Mindenkitől azt hallom, hogy a dízeleket könnyebb vezetni, pedig szerintem nem. Sokkal harapósabbak, kevésbé lehet a kuplungot csúsztatni. Legelső dízelem egy 2.2L Transit volt, azt hittem, hogy a méret miatt nehezebb elindulni vele, mint a benzines személyautóval, de dízel személyautóknál is ezt tapasztalom.
2020. dec. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Jól kiszúrtak veled.. dízelt?
2020. dec. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A modern dízelek ilyenek, agyon vannak fojtva, így nagyon könnyen lefulladnak alapjáraton.
2020. dec. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

En akartam dizelt.

Mindenkitol azt hallottam, hogy ezeket szinte lehetetlen lefullasztani. Es mi a helyzet a kuplungcsusztatassal? Dizelnel nem szukseges vagy ez csak elmeletben van igy?

2020. dec. 27. 18:22
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Még mindig ott tartunk, hogy nem bírnak normálisan elindulni a mazsolák?

Első körben tanulj meg vezetni. Aztán lehet beszélni arról, hogy gond van-e tényleg az autóval.

Kérj meg egy vezetni tudót, hogy próbálja ki, de sejtésem szerint az autónak semmi baja.

2020. dec. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mazochista vagy? minek akartál te ilyet?
2020. dec. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is az a tervem, hogy vkivel kiprobaltatom... Aki tapasztaltabb nalam.

Hogy minek akartam ezt? Mert valtozotta munkahelyem, tavolabb jarok dolgozni, es regi almom volt egy ilyen auto.

2020. dec. 27. 19:19
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
Adj gázt ember!!!
2020. dec. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%
Hátdedízel. ennyit tud. :D :D :D
2020. dec. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
30%

#5, sejtésem szerint te meg egy darab szar vagy.


Kérdező, gondolom opelről van szó, bármelyik 1.7 motorral is van szerelve(1.7dtl, 1.7cdti, 1.7td) azok még alapjáraton 3.-ban is el kellene indulniuk lassú kuplungolással.

Valami gebasz van vele, tele vannak már elektronikával, hibakódot kell olvasni.

2020. dec. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!