Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW xDrive állandó összkerékha...

BMW xDrive állandó összkerékhajtású?

Figyelt kérdés

530d-t vagy xd-t szeretnék venni (majd egy pár év múlva egy megkímélt E60-at :D)


Az a kérdésem, hogy az xd-nél a négykerékhajtás kikapcsolható? hogy CSAK hátul hajtson.

Mert szerintem nem lehet :(


2010. aug. 12. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez a lényege az összkerékhajtásnak, úristen. Ha hátsó kerék hajtású kell, akkor azt vegyél.
2010. aug. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A BMW xDrive rendszere állandó összkerékhajtás, automatikusan változó nyomatékelosztással a tengelyek között. Technikai okokból nincs csak hátsókerékhajtású üzemmódja.

(azt pedig csak halkan súgom az előző válaszadónak, hogy az összkerékhajtásnak nem csak akkor van értelme, ha állandó, hanem az a lényeg, hogy egyáltalán valahogyan be lehessen kapcsolni, arra pedig a kapcsolható összkerékhajtás is jó - nézzen meg mondjuk egy UAZ-t, ami kapcsolható összkerekes és a terepjáróképességeivel sincs gond)

2010. aug. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:

Ha hülye vagy hozzá, akkor ne válaszolj..

Második válaszoló:

Köszönöm szépen, akkor szerintem a hátul kaparós lesz :)

2010. aug. 12. 14:41
 4/10 anonim ***** válasza:
Én vagyok a hülye? Mert te nem tudod, hogy az összkerékhajtás azt jelenti, hogy az összes kereket hajtja?
2010. aug. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

KAPCSOLHATÓ?


Tudod egyáltalán mit jelent?

Vannak autók, amikben úgy van megoldva, hogy kapcsolható legyen, hogy 4 vagy 2 kerék meghajtású legyen, meg van az állandó, amikot folyamatosan 4 kereket hajt.


Erre voltam kíváncsi, hogy kapcs. vagy állandó.


És igen, hülye vagy, mert még most se esik le..

2010. aug. 12. 15:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Igaz, csak ilyet tudod hol hasznának? TEREPJÁRÓKBA! Azok közül is a Land Cruiser volt talán az egyik legutolsó amiben volt. És ha annyira okos lennél, tudnád, hogy automatikusan kapcsol be, alapból 40:60 arányban ossza el, és akár 100%-is mehet hátra, tehát tök hülyeség a hátsókerekest megvenni, hacsak nem egyhelyben pörgésre veszi az ember. Sőt hóban még egy xDrive hajtásos autóval is lehet egy helyben pörögni.
2010. aug. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hú, hogy te milyen okos vagy.
2010. aug. 12. 18:08
 8/10 anonim ***** válasza:

Melyik szériás Land Cruiser-re gondolsz, mint a kapcsolható összkerékhajtás utolsó mohikánjára?

(jobb, ha tudod, hogy a mai napig készülnek kapcsolható összkerékhajtású autók, igaz, ez valóban csak a terepjárók kiváltsága)

2010. aug. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A 2001-ben bemutatkozottra! Ami a képen van:

[link]

2010. aug. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocs, elbäsztam, a régibe volt :)
2010. aug. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!