Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Másfajta motorolajat töltöttem...

Másfajta motorolajat töltöttem rá, baj?? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom olajcserénél milyen olaj volt bele töltve, párom se tudja már milyet vett pontosan..

Azonban már utána kellene tölteni , mert minimumnál, ha van..

Lehet 10w40 es castrol van benne csak példának irtam, és mivan ha felöntöm egy mobil 0w40es motorolajjal, hogy bő felén legyen a pálcán a motorolaj szint jelzőn, ahogy kell is legyen..

Szerintetek, ha keveredek egy ilyen akár 10w40 mas gyártós olaj egy akár 5w30 vagy 0w40es olajjal így h felöntöm mennyire baj?

Laikusként irom,nő vagyok.

Köszönöm nektek!



2020. dec. 10. 19:22
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Igazából akkor lehet gond ha full ásványi olajat kever az ember full szintetikussal. Én már láttam habosodni emiatt olajat.
2020. dec. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

21: az se gond legalábbis az olajgyartok szerint.


A habosodas az víz, ami lehet hengerfejesseg de lehet a sok rövid táv miatti para is .


Azt persze van hogy az olaj gyártók nem tudják miről beszélnek :)

2020. dec. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Neem, teljes szintetikusra teljes szintetikust is veszek majd.

De aranyos vagy, köszi neked és mindenkinek , hogy szólt, felvilágosított.

Vivi

2020. dec. 11. 10:42
 24/25 A kérdező kommentje:

Mint kiderult Castrol 10w40 volt benne,és van is csak minimum alatt van,mint irtam itt, és most párom a xado 5w40et szeretné venni, ha azzal pár decit max öntök bele? Nem gond akkor?:) ebben van valamilyen vas nem tudom milyen adalék is..

Valaki?:)

2020. dec. 15. 00:30
 25/25 anonim ***** válasza:
58%
Ne paráztassad már magadat. Leírták, hogy olajcserekor marad a régi olajból, arra jön rá az új, vagyis bármilyen olajra önthetsz bármilyet. 36 éve autózok, még sosem láttam kocsit olajcserétől tönkremenni. Tegyél bele olyat, amit kell (netről infó) és kész. Persze hogy minden márka a saját márkáját ajánlja és megfenyeget, hogy tönkremegy a Fordod, ha nem Ford olajat veszel bele, de az egy baromság. A Ford (és egyetlen márka) sem gyárt olajat, hanem neves olajgyártók évek alatt bevált olaját veszi meg és címkézi át. Ez az olajhiszti (habosodás, túrosodás) tipikus hájp, vagyis bizonyíték nélkül felkapott hiedelem. Ha gépkönyv pl. 10W40 olajat ír elő, akkor az legyen benne és kész. A párod ne akarjon eltérni, mert nem olajmérnök. Egy olajat és a hozzávaló kocsit hónapokig tesztelik kocsik erzeivel, ne legyetek okosabbak. Különben egy szervízben, ahova kocsik százait hordják, 200 literes hordókban áll az általános olaj, és azt töltik mindegyikbe és nincs semmi baj. Egy olajnak el kell viselni a +50 fok Szaharát meg a -30 fokot télen, a szélsőséges nagy terhelést, sőtmég azt is, ha a buta tulaj 30.000 km-ig nem cseréli. Egy átlagos használatú kocsi (mint a tiétek) meg sem közelíti azt, amit egy olaj kibír. VAgyis nem kell túlcizellálni a dolgot.
2020. dec. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!