Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Másfajta motorolajat töltöttem...

Másfajta motorolajat töltöttem rá, baj?? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom olajcserénél milyen olaj volt bele töltve, párom se tudja már milyet vett pontosan..

Azonban már utána kellene tölteni , mert minimumnál, ha van..

Lehet 10w40 es castrol van benne csak példának irtam, és mivan ha felöntöm egy mobil 0w40es motorolajjal, hogy bő felén legyen a pálcán a motorolaj szint jelzőn, ahogy kell is legyen..

Szerintetek, ha keveredek egy ilyen akár 10w40 mas gyártós olaj egy akár 5w30 vagy 0w40es olajjal így h felöntöm mennyire baj?

Laikusként irom,nő vagyok.

Köszönöm nektek!



2020. dec. 10. 19:22
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
76%

Nyilván garanciát senki nem fog erre vállalni és senki nem fogja azt írni hogy keverd bátran mert mindegy.

Saját tapasztalat:

kevertem már Ford olajat mannollal,castrolt totallal, 5W30-at 5W40-nel és 10W40-nel, aztán nem történt semmi, pedig egyszer 3 litert töltöttünk rá... :D


A nívópálcán a minnimum és a maximul közötti különbség az nagyon max 3 deci, ha a 3+ liter Castrol 5W30 vagy 10W40 olajra rátöltesz másfél deci Castrol 5W30-at abból semmi baj nem lesz.


Nyilván hivatalosan ilyet nem csinálunk és elítélendő meg ki tudja mi lesz belőle. A nepperek meg napi szinten töltögetik után az ismeretlen olajjal rendelkező autókat teljesen mással és? :D Nem tudunk róla így nem aggódunk rajta.

2020. dec. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Jogos :)
2020. dec. 10. 20:07
 13/25 anonim ***** válasza:
72%
Az olaj gyártók szerint lazán keverheted, toltsed rá, semmi baja nem lesz. Olvass pár olaj gyártó weboldalát ne gyakorit.
2020. dec. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
72%
Ja még valami, olajcserekor is marad pár deci a motorban és soha senkinek nem ment tönkre az autója olajcseretol. Szóval tölts rá nyugodtan
2020. dec. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedvességeteket!:)
2020. dec. 10. 20:14
 16/25 anonim ***** válasza:
26%

Amúgy nem tudom miért erőlteted azt a Mobil 0W40-t.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__10..


Amikor az autódat gyártották, még nem is voltak 0W-s olajak.

5W30 vagy 5W40 használj.

2020. dec. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
70%

Hülyeség az, hogy "összetúrósodik" az olaj, mint ahogy itt valaki előbb írta. Ez lehet, hogy 20 évvel ezelőtt még előfordulhatott, a mostani korszerű motorolajokkal kizárt.

Vegyél Castrol (ha már az volt benne) 5W-40-est, annak megfelelőt, amit írtál, hogy megtaláltad a specifikációt. Nyugodtan utántöltheted, de ahogy előttem írták, akár más gyártó olaját is beleöntheted.

2020. dec. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
70%

Túrósodik az olaj. Beszarok. :D

Miért ne lehetne különböző viszkozitásokat keverni? Annyi lesz, hogy a viszközitás a két olaj közti értéknek fog megfelelni. Két 10W40 sem egyforma viszkozitású, hanem egy tartományon belül mozognak. Az olajok kompatibilisek egymással, hiszen ahogy mondták, ellenkező esetben olajcserekor is probléma lenne belőle.

A lényeg, hogy amit most beletöltesz, az is megfeleljen a kézikönyv specifikációjának.

2020. dec. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
70%

semmi sem lesz..nem ti vagytok az elsők, akik azt tesznek bele, amit találnak. Ha problémát okozna, rajta lenne az olaj dobozán...


Millió szám futnak olyan autók, amikben jó, ha egyáltalán van valamilyen olaj..nagyon sok autó csak a farmer traktorainak kikészített olajából kap..oszt mégis müködik. Télen sűrű, de megy.

2020. dec. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek
2020. dec. 10. 21:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!