Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékcső csere után bent fog a...

Fékcső csere után bent fog a pedál?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Leszögezném természetesen szerelőhöz fog kerülni az autó,viszont addig is szeretném tudni mégis mire számíthatok.

A probléma:

Fékcsövet cseréltek az autón a bal elsőt.Új fékolaj került bele.Azóta a fékpedált félig be kell nyomnom mire fogni kezd valamint erősen kell nyomnom hirtelen fékezés esetén.Abs kockára gyanakszanak,de abs hibakódot nem ad az autó tudtommal kéne adnia ha ez az alkatrész a probléma.Fékpofák nem kopottak 1 évesek.

Mik a lehetséges problémák?Légtelenítve ki lett lehetséges nem rendesen?



2020. dec. 1. 19:37
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja azt kifelejtettem fékolaj szintet ellenőriztem többször is az rendben van.
2020. dec. 1. 19:38
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Elszúrták a légtelenítést.
2020. dec. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Ezen filózok én is.100 ezer ft egy új abs kocka.Azért jó lenne ha valóban a légtelenítés lenne a ludas.Egyébként leírnád ha nem megfelelő a légtelenítés mi is történik pontosan a fékrendszerben?
2020. dec. 1. 19:51
 4/20 Beviz Elek ***** válasza:
79%

A levegő összenyomható, jobban be kell nyomni a pedál hogy fogjon a fék (és remélni hogy eleget fog fogni), rugósabb érzet.


Mielőtt elviszed próbáld meg légteleníteni, nem gondolom hogy a szerelés alatt elromlott volna az abs. Ha mégis, minek vennél újat? Mi a baj a sokkal olcsóbb bontottal?

2020. dec. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%

Ha levegős, attól még nem fogy az olaj.

Ha pumpálásra felkeményedik a fék, akkor tuti hogy levegős.

Otthon is elvégezhető a légtelenítés, bár két emberes. Ha ez nem megy, akkor vidd el egy másik szerelőhöz.

A fék légtelenítéséről rengeteg videót találsz a youtube-on, nézd meg hogy neked menne-e.

2020. dec. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Gyújtást ráadva pumpáltam rá,de indítás után ugyan úgy fent áll a hiba.Amit még észleltem de ez lehet már csak berögződés és butaság hideg motornál mintha feljebb fogna.Talán fékmunkahenger lehet még a ludas,de úgy vagyok vele másik szerelőre bízom a dolgot.

De elég bátor dolog így kiadni egy autót rossz fékkel.

2020. dec. 1. 20:09
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

Ha lelevegősödött az abs kocka, az okozhatja ezt a tünetet.

Lehet csinálni diagnosztikai eszközzökkel féklégtelenítést. Ilyenkor sorban írja a lépéseket, közben a szelepeket működteti a kockában.

Egy próbát megér.

2020. dec. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

ne nézegesd az abs árakat, felesleges...általában(és most nálad is)a légtelenítés nem tökéletes.

A légtelenítés kis hibáját nem mutatja a jeladó.

Azt nem lehet összecsapni. Keress egy értő szerelőt, és légy a segítsége(kétemberes meló)

Ha visszaviszed, akkor lehet, hogy újból beleszarnak..vagy hülyékre bízták.(bízzák)


Meglátod sikerül.

2020. dec. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.Új szerelőhöz viszem mindenképpen.
2020. dec. 1. 21:50
 10/20 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni hogy milyen autó pontosan.

A "hideg motornál fentebb fogna" ha nem placebo akkor lehet a fékrásegítővel van valami. Amennyiben nem elektromos persze.


Amúgy meg szerintem is szarúl légteleníthették. Szomorú mert veszélyes, de elég gyakori.

2020. dec. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!