Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2005-től gyártott suzuki...

2005-től gyártott suzuki swiftek is rozsdára hajlamosak? Úgyan olyan megbízható kocsi mint az elődje?

Figyelt kérdés
a régiek már mind szét van rohadva, ettől kicsit tartok mert ez már tele van elektronikával, mi a véleményetek tapasztalatotok?

2020. nov. 26. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

Napokban vezettem egy ignist, kb ugyanaz, ezek már nem rozsdásodnak szinte semennyire.

Viszont nagyon utáltam vezetni, kb mint egy lendkerekes autónak olyan hangja van, váltó kemény, motor indokolatlanul felpörög, borzalom.

Szabályos megváltás volt átülni egy peugeotba.

2020. nov. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az 1.3-asokban hajlamos volt szétesni a váltó. Azóta talán már nehéz olyat találni, ami ne lenne megjavítva. Az elektronikával tudtommal semmi gond nincs. Az ABS hibája szokott még tipikusan előjönni tudtommal. Szerintem nem rohadnak túlságosan, bár mostanában nem nagyon jártam ilyen alatt.

Amúgy én is gondolkodtam rajta egy időben, de ahogy kipróbáltam, elment tőle a kedvem. Nekem kényelmetlen volt, és előre felfelé nagyon rosszul lehet kilátni, legalábbis az én magasságommal. Ez városban, lámpánál átok.

2020. nov. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Na, és milyen Peugeot volt az, amibe atultel? Csak nem egy 206-os, mert annál az Ignis is különb, dizájnra, kényelemre, mindenben. Egy ex Pözso tulaj.
2020. nov. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kettes, mitől lehet ez? A szélvédő tán nem elég döntött? Egy pl pözso 206/207 tulaj akkor előnyösebb helyzetben van a pirosnal?

Kérdező: ugyanolyan megbízható, mint az elődje, minőségben, dizájnban még akkora ugrás volt, mintha a régi meg a 2005-os között lett volna még egy széria...

2020. nov. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4: Igen. Ha megnézed, elég meredek a szélvédő, és elöl is kezdődik. 188 cm vagyok, ezért még az ülést is hátrébb kell tolnom, és a fejem is magasra kerül. Csak előre láttam ki belőle, felfelé szinte semmit. És valahogy az egész ergonómia olyan félresikerült volt. Lehet, hogy egy alacsonyabb embernek nincs ilyen gondja benne.
2020. nov. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De egy kocka Lada-nal jóval dontottebb, nem? Kb 206-os/ négyes Polo dontottsegu. Ettől nem hiszem, hogy rosszabb a légellenállása, mint az említetteke. Nekem pl 207 volt, de csapnivaló volt a cw értéke...
2020. nov. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2005-ös, kétajtós automata 1.5-ös GS szwiftem van. Totál elektronika, megy mint a szél, és hiba nélkül ment át a hatodik műszakin is.


Rozsda sehol, ABS hibátlan. Gyertyákat 110e kilométernél cseréltem, féktárcsát-betétet amikor kellett.


Volt 96-os szwiftem is, aztán WagonR+. Mindkettő automata. Soha nem kellett szervizbe menni velük. A dukkózásuk viszont szégyen. A 2005-ös dukkója viszon álom.


Természetesen vannak jobb autók is, azokat érdemes inkább megnézni. Ez csak 16 éve teszi a dolgát. Anyósomnak a fűthető ülés marhára tetszik.

2020. nov. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez a gömböc Suzuki. Nyelestengelycsapágy, így már rémlik valami. Suzukihoz mérten kényelmes, túl kemény, pattogós rugózás, túl magas az ülés, a pedálok nagyon lent vannak, mint egy kisteherautóban. Női autó.
2020. dec. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!