Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az audinak a 3.0 tdi egy...

Az audinak a 3.0 tdi egy nagyon strapabíró megbízható motor?

Figyelt kérdés
C7 a6-ban a 245 illetve a 313 lóerős biturbós.Mindenki dícséri
2020. nov. 25. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Persze strapabíró motor, amíg hordod szervízbe. Akkor már nem strapabíró, ha megveszed 650 000km-ról 210-re visszatekerve úgy hogy szervízt csak húsvét és karácsony másnap látott... :D
2020. nov. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jó bizony, nekem is biturbo van. Az enyémben 370 ezer km van, elméletileg a turbók, befecskendezők még gyáriak benne, talán az EGR volt már cserélve az előző tulajnál. Egyenlőre még bírja, gondoltam eladom mostmár, de jobb alternatívát nem tudok tőle, úgyhogy inkább ezt fogom életben tartani.

Nem annyira strapabíró állítólag, mint a sima egy turbós 3 literes TDI. Viszont a biturbonak van egy hatalmas előnye, legalábbis számomra: a nagy nyomaték miatt 8 sebességes ZF váltóval van szerelve, amit én személy szerint minden idők legjobb automatájának tartok. A 245 lovasok 7 sebességes S-tronicot kaptak (DSG), ami nem vált olyan finoman, mint a ZF, és nem is olyan megbízható. Még valami a biturbohoz: a hang. Tudom, hogy kamu, meg show az egész, de olyan realisztikus, kellemes V8 hangot tud generálni, hogy imádom. És összességében igen, az 3.0 TDI az egyik legjobb VW/Audi féle motor minden tekintetben.

2020. nov. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem
2020. nov. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!