Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbüntethetnek a lejárt...

Megbüntethetnek a lejárt műszakim miatt most?

Figyelt kérdés
Májusban lejárt a műszakim, elvileg mindenki azt mondta hogy dec. 15 ig terjed a hosszabbítás. Most ismét bevezettek valami hosszabbitast, hogy veszhelyzet lejaratat koveto 60 napig allitolag vedett vagyok. 2 Hónapja kb megis megbuntetett a rendőr a muszakimra hivatkozva de inkabb a kipufogomra. Akkor en most kozlekedhetek. Tudom hogy olcso a muszaki de uj autot fogok venni es jo lenne ha ebben az evben meg hajthatnam.

2020. nov. 14. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Na szóval, ha a veszélyhelyzet alatt járt le, akkor érvényes rá a hosszabbítás.

De: ha a gépjárműnek kifogásolható az állapota, és közlekedésre veszélyesnek minősítik , amiatt megbüntethetnek.

2020. nov. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
76%
Egy műszaki nélküli autót nem vesznek meg annyiért, mint amin friss műszaki van. Ezen érdemes elgondolkoznod.
2020. nov. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, csak a p'vészhelyzet kihirdetése napja után lejárt okmányokra vonatkozik az engedmény. A nyáron meg kellett volna csináltatnod. Így újabb büntetésekre számíthatsz.
2020. nov. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3: Ez nem így van. Ugyanis akinek az első vészhelyzet alatt járt le, annak meghosszabbították decemberig az érvényességét, tehát az újabb vészhelyzet alatt fog eljárni, így tovább érvényes.
2020. nov. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval, elméletben akinek lejárt a múszakija a tavaszi márc-jun között és akinek november 4 után és a vészhelyzet megszűnése előtt annak véglegesen akkor jár le, amikor a vészhelyzet után eltelt 60 nap. A hivatalos műszaki vizsga lejárási dátum utáni vezetés, büntetést vonhat maga után persze nem műszaki nélkül való közlekedést hanem olyan dolgokat hogy pl, nincs műbizonylat a sport kipufogóról, darál a fék, rosszul van rögzítve egy elem stb. Na én így értelmeztem valahogy, bocs ha nem teljesen érthető de ez akkor így múűködik most?
2020. nov. 18. 23:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha csak azt látja a rendőr, hogy nincs műszakid, és a megadott időben járt le, akkor nincs bünti.

Ha olyan szemmel látható baja van, ami veszélyezteti a közlekedésbiztonságot, akkor van. De ez akkor is igaz, ha érvényes műszakid van.

2020. nov. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!