Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha mindenféle műszaki berendez...

Ha mindenféle műszaki berendezéssel tele "ragasztgatom" az első szélvédőt, azért megbüntethet a rendőr?

Figyelt kérdés

Van egy GPS,egy belső kamera, és egy mobiltartó is az első szélvédőre ragasztva, elengedhetetlen az összes a munkám során.

Hallottam, olyat,hogyha a rendőr szerint zavar a szabad kilátásban, akkor büntethet is.

Természetesen nem zavar, a telefontartó a bal alsó sarokban van, a kamera a belső visszapillantó tükör alatt, a GPS meg a kamera alatt középen.

Na de az én szavam nem sokat fog érni, ha a rendőr szerint az engem zavar, már ha valóban van ilyen büntethetőségi lehetősége.

Ezt szeretném megelőzni, és bár nem tudom, mit, de ha ez tényleg így van,akkor kitalálok valami más megoldást, legalább a telefonnak mindenképpen, esetleg a GPS-nek is találnék más helyet, de igazából így kényelmes nekem.


(egyszer a kamerának köszönhetően megúsztam egy nagyobb rendőrségi huzavonát, így nincs az a pénz,hogy lemondjak a róla, nagyon is kell)


2015. aug. 24. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:

GPS-t rengetegen hasznának, szerintem abba biztosan nem kötnek bele. A kamera is kb. ott van. Akkor nyilván az sem zavaró.

A telefon szerintem felesleges a szélvédőn. Nincs kihangosítód? Ha kell a munkádhoz, akkor sokat telefonálsz gondolom. Máshogy nem is lehet, csak kihangosítóval. Aztán a telefont meg akár a táskádban is hagyhatod.

2015. aug. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom hogy ha nem zavar a kilátásban (vedd alapul a felületet amit egy gyári méretö törlö töröl), használhatod.

Viszont ha szlovákokhoz átmész, ott semmi Sem lehet a szélvédön, kivéve a pályamatrica. Egy kolegám aki szlovákokon át járt, direkt ezért vett egy olyan GPS tartót ami a levegö befúvóba kapaszkodik.

2015. aug. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A telefonomra folyamatosan SMS-t kapok, és azt kell olvasgatnom (természetesen csak dugóban,és lámpánál,de tudom,ez sem szabályos) így csak odanyúlok, és már olvasom is, nem lenne jó mindig elővenni, meg ha ott van a szélvédőn akkor a lámpát, és a forgalmat is jobban tudom figyelni, mintha a kormány alatt nyomkodnám.
2015. aug. 24. 14:33
 4/9 anonim ***** válasza:

dugóban vagy lámpánál nyugodtan mobilozhatsz


álló helyzetben meg van engedve arra a pár másodpercre

2015. aug. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4: Ez így ebben a formában nem igaz!
2015. aug. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem a rendőr kénye-kedve dönti el, hogy mi ne lehet a szélvédőn, mert erről szól a 6/1990 KöHÉM rendelet.


Szóval igazából a szélvédőre semmit sem szabadna feltenni (kivéve a regisztrációs matricát):


97. §

(2) A gépjármű, a mezőgazdasági vontató és a lassú jármű szélvédőjén, valamint azon ablakain, amelyeken keresztül a vezetőnek az utat és környezetét látnia kell, kilátást zavaró feliratot, ábrát, jelzést, tartozékot elhelyezni tilos. Nem kell a kilátást zavarónak tekinteni

a) a belső visszapillantó tükröt;

b) a szélvédő felső részén elhelyezett olyan fényszűrőt, amely a kilátást nem akadályozza, magassága a járműre felszerelt belső napellenző magasságánál nem nagyobb, rajta keresztül a közúti jelzések színe tévedésmentesen felismerhető;

c) legfeljebb 10 cm méretű, a szélvédő alsó sarkában elhelyezett feliratot, ábrát, jelzést, tartozékot;


Tehát ha szigorúan vesszük, akkor az összes tapadókorongos tartó szabálytalan. Épp ezért van pl. az én kamerám a belső tükör konzoljára szerelve.


Ezért zaklatnak mindenkit a szlovákok is, persze közrejátszik némi nemzetiségi ellentét is arrafelé.

2015. aug. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

c) legfeljebb 10 cm méretű, a szélvédő alsó sarkában elhelyezett feliratot, ábrát, jelzést, tartozékot;


Tehát lehet, ha lenti sarokba teszem és a tapadókorong nem nagyobb mint 10 cm.

2015. aug. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Végül is igen, bár gyanítom, hogy a regisztrációs matricát legalizálták ily módon.
2015. aug. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk akkor én pont rosszul csinálom, mert jobb oldalt fentre ragasztom mindig, ott zavar a legkevésbé
2015. aug. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!