Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van valami "trükkje" a rutin...

Van valami "trükkje" a rutin pályás gyakorlatoknak pl szlalom?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem akar menni,nem érzem.Hátha van valami "tükkje", mert az oktatóm mondott valami olyat, hogy amikor a kocsi orránál látom a bóját akkor kanyarodjak és mikor a vállamnál már elhaladt akkor már mehetek is a másik irányba.
2010. aug. 9. 19:55
 1/7 anonim válasza:
Jól mondja az oktatód. Csak szép lassan, kuplunggal csúsztatva mert különben az egész nem ér semmit.
2010. aug. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Talán azt tudom írni, hogy minél lassabban mész annál jobb, mivel több időd marad és nem kapkodod el, egyébként igen már akkor tekerheted, mivel alapból az idő, ahogy forgatod meg minden, szóval mire áttekered, pont jó helyen lesz a kocsi. Illetve csak nyugodtan!! :))

17/L áprilisban szereztem a jogsit.

2010. aug. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet, hogy nem ilyen választ szerettél volna, és közhelyesnek tűnik, de azért hátha használ. Fontos, hogy érezd az autót, és fontos, hogy annyira menjél gyorsan csak, amilyen sebességgel még meg tudod csinálni. Minél lassabban mész, annál több időd van kormányozni, és felmérni a távolságokat, lehet ezzel van baj, hogy még nem uralod a kocsit megfelelően, és szlalomnál kicsit ő visz téged, nem te őt, elvileg ez lenne a vezetés lényege. Szóval ez szerintem pontosabb, mint az, hogy trükkjére rágyere, hogy pont mikor tekerd a kormányt, mert az meg ennek következményeként menni fog szerintem.
2010. aug. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még csak 3 órám volt, így lehet emiatt sem érzem még az autót annyira.
2010. aug. 9. 20:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Az egésznek a trükkje az hogy a kuplungal bánj jól!Szlalonnál a bógyák közt mindig egy ajtónyitásnyi távolságot tartsál meg mielött tekergetnéd!
2010. aug. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem az oktatóm úgy magyarázta, hogy akkor kanyarodjak, amikor az autó külső visszapillantó tükre egy vonalban van a bolyával és így tovább. A kuplunggal jól kell bánnod, azt érezni kell, féket is használd, próbálj lassan menni.

Egyébként én parkolásnál is a mai napig a visszapillantós dolgot használom és centikre be lehet vele lőni a parkolást! Sok sikert!

2010. aug. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
akkor meg mit akarsz? ha még csak 3 órád volt? nyugalom bele fogsz jönni, én az első 2 órán paráztam rendesen elindulni a kocsival.. majd belejössz nem kell izgulni.. először mindent logikusan kell csinálni egész addig míg meg nincs a jogsid. onnantól kezdve már érezni fogod a saját kocsidat és nem lesz az benned hogy most látom a jobb külső visszapillantóban a szegélyt akkor most szedem alá.. én tolatásnál már csak azért nézek hátra hogy nehogy elémszaladjon valaki, mint multkor a babakocsis....
2010. aug. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!