Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek arról ha...

Mi a véleményetek arról ha már valakinek 18 évesen jogsi van? Nem korai ez szerintetek?

Figyelt kérdés
2020. okt. 30. 19:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
46%

10es

Ennyi erővel 30 évesen se kéne vezetni, mert ők is kimennek néha a haverokkal.

2020. okt. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Csak az arányok ami nem mindegy...
2020. okt. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
56%

Nem értem a kérdést. Van valamilyen, akár íratlan szabály, hogy az embernek nem lehet 30 éves kora alatt jogosítványa?

Én még 17 éves sem voltam, mikor elkezdtem a tanfolyamot, 17 éves koromban lett jogosítványom. Örülök, hogy akkor letudtam és nem később kellett ezzel vesződnöm. Semmi hátrányát nem éreztem annak, hoyg nem idősebb koromban lett jogosítványom. Nem vezetek amiatt balesetveszélyesebben, mert nem idősebb koromban tettem le.

Az már más kérdés, hogy én nem voltam megveszve azért, hogy 17 évesen legyen valami öreg roncs közlekedőedényem. Még ha meg is veszem, fenntartani nem tudtam volna miből, amíg tanultam. Simán kibírtam, hogy nem kocsival mentem diszkóba. Később, mikor dolgoztam, előbb lett használatra céges autóm, mint saját. És akkor is jól jött, hogy már megvan a jogosítványom és nem munka mellett kellett még azt is csinálni. Ha nincs jogosítványom, eleve fel sem vettek volna arra az állásra. Az hogy van-e saját autó, mennyit vezettem, senkit nem érdekelt.

Szóval nem, egyáltalán nem korai 18 évesen jogosítványt szerezni. Sőt, én azt mondom, hogy ha van az embernek lehetősége érdemesebb, valamivel kényelmesebb korábban letudni, mint 18 évesen, érettségi, felvételi, egyetem mellett ezzel is foglalkozni.

2020. okt. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
42%
17 évesen lett B 21 évesen ce majd 22 évesen D, korai hisz nincs tapasztalatom, de C-n volt pár idősebb bácsi és én azt láttam,hogy mielőbb meg kell csinálni mert nem kér enni utána. :)
2020. okt. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Van, akinek nem és van, akinek még 28 évesen is korai.

Érdemes mielőbb megcsinálni, hisz évenként egyre drágább az egész procedúra. Viszont a fiatal vér mindenki visz, kit jobban, kit kevésbé. Rutintalanul belevágnak dolgokba. A mi utcánkba pl. rendeszeresen jár egy fiatal csomagszállító, long-furgonnal. A gyerek 30-40-nel úgy megy a 2m-s sövényekkel takart félsávos utcán, mintha nem lenne holnap. A gyerekeket nem is merem kiengedni miatta egyedül az utcába.

2020. okt. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Na ez viszont nem feltétlenül életkor függő. Van aki 50 évesen is marha és közveszélyesen vezet. És van aki fiatalon is tud biztonságosan közlekedni. Szóval azért nem általánosítanék, mert bőven vannak ellenpéldák.

Amúgy a kérdés a jogosítvány megszerzéséről szólt. Az hogy valakinek van jogosítványa, nem jelenti azt, hogy feltétlenül 17-18 évesen autója is van. A kettő két külön dolog.

2020. okt. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
57%

14 évesen már megszerezhető az AM kategória.

A B az nekem is 17 évesen lett meg, 7 évvel ezelőtt. De utánna nagyon sokáig csak szüleim mellett vezettem, aztán fokozatosan kaptam önállóságot. Először csak településen belül boltba. Aztán a másik településig ahol tanultam, de az utat már nagyon ismertem.

Később már simán mentem külföldre is vagy bárhova.

Később amikor az egyetem mellett lett fix munkám a kocsit is megkaptam, azzal a feltétellel, hogy innentől én is tartom fenn.


Szerintem sokkal biztonságosabb vagyok már mint anyukám akinek 30+ éve van jogsi a kezében mégis tized annyi kilómétert tett meg.


Szerintem semmi gond nincs a korhatárral. Csupán azt kellene a fejekben tisztázni, hogy a jogosítvány megszerzése nem jár vezetési tudással.

2020. nov. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
51%
17 évesen lett jogsim és autóm is. 2 nap után Pesten vezetgettem.
2020. nov. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nekem 17 évesen lett jogsim. Nem éreztem korainak. Mármint, ez a jogsi dolog tipikusan az, ami nem a kortól függ, hanem érettségtől szerintem. Mármint, számít, hogy az adott ember mennyire felelősségteljes, mennyire veszi komolyan... Meg maga az, hogy a kreszt is mennyire tanulta meg, és hogy szerencse miatt ment-e át a vizsgákon, vagy tényleg meg is volt hozzá a tudása.


Én szerintem 17 évesen elég idős voltam a jogsihoz. Emlékszem, mielőtt elkezdtem a jogsit, hirtelen kételyeim támadtak, hogy mi van, ha nem vagyok hozzá elég idős, meg hogy még gyerek vagyok ehhez... de utólag véve úgy gondolom, hogy ezek azért jutottak az eszembe, mert kiskoromtól kezdve mindig a szüleimet láttam vezetni, akik ugye nyilván felnőtt emberek, és emiatt a vezetés egy nagyon felnőttes dolognak tűnt nekem, amit a felnőtt emberek csinálnak, én pedig 17 éves voltam, gimis, még nem éppen felnőtt, nem tartottam még magam annak... Viszont ezek a kételyek csak pár napig tartottak, amint beültem először a volán mögé, már eszembe se jutottak ezek a gondolatok. :)


De ahogy előttem is írták, van akinek még 30 évesen is korai, vagy van, akinek inkább passzolnia kéne a vezetést. Nem korhoz kötött.

2020. dec. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Én is 17 éves voltam mikor meglett a jogsim. 1 évig vezethettem a családi autónkat, hogy valami rutint szerezzek. Majd 18 éves koromban, tavaly nyáron megvettem az első autómat:)


Nem érzem/éreztem magam túl fiatalnak hozzá, felelősségteljes vagyok és megfontolt. A szüleim aludni is mernek mikor vezetek.


19/L

2021. jún. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!